REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rondo czy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną?

Miasto

Sprawa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 631 z ul. Główną i Dworkową staje się coraz bardziej gorąca dla mieszkańców Marek. Część z nich domaga się wybudowania ronda.

REKLAMA

Projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 631 zakłada sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 631 z ul. Główną i Dworkową. Już niedługo ma się pojawić rozwiązanie tymczasowe w postaci sygnalizacji świetlnej. Docelowo może się okazać również tym ostatecznym.

Temat ten budzi sporo kontrowersji wśród użytkowników tego skrzyżowania, dyskusje na portalach społecznościowych często zmierzają w kierunku promowania innego rozwiązania - ronda. Już w 2016 roku koncepcja ronda była proponowana przez marecki samorząd. W międzyczasie wyklarowało się jednak rozwiązanie z sygnalizacją świetlną.

- W związku z powyższym wspólnie z radnymi sejmiku województwa mazowieckiego: Anna Katarzyna Brzezińska Krzysztof Strzałkowski Piotr Kandyba - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego  oraz radnymi powiatowymi: Ewą Rosą, Adam Łossan Tomasz Szturo wystąpiliśmy z interpelacją do Marszałka #Mazowsze z pytaniami, dotyczącymi skrzyżowania DW631 z ul. Główną i Dworkową. Pytamy o argumentację przy wyborze opcji z sygnalizacją świetlną, ewentualne zmiany oraz terminy z tym związane. Dodatkowo pytamy o termin pojawienia się tymczasowej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu – informuje Arkadiusz Wereilch, Radny Powiatu Wołomińskiego.

Jak zakończy się batalia mieszkańców o rondo w tym miejscu? Dowiemy się wkrótce.

Źródło: FB.com/arkadiusz.werelich

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny

REKLAMA