REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Co zaplanowano na Dzień Dziecka w Markach?

Rozrywka

Już w sobotę mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców przy ul. Wspólnej. A w niedzielę, podczas „Kosmicznego Dnia Dziecka” zaprezentuje się Teatr Akt.

REKLAMA

Sobota z MCER

Dzień Dziecka przy Wspólnej 40-42 odbędzie się wcześniej niż 1 czerwca - w najbliższą sobotę, 29 maja. Jak informują przedstawiciele MCER, atrakcji i niespodzianek nie zabraknie.

- o godz. 9.00 na miasteczku ruchu drogowego rozpocznie się zbiórka i rejestracja uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego.  Organizatorzy zapraszają małych i dużych miłośników dwóch kółek do przemierzenia specjalnie zaplanowanej, malowniczej 12-kilometrowej trasy. Wyjazd o godzinie 10.00, powrót około godziny 12:00.

- po rajdzie w miasteczku ruchu drogowego ciąg dalszy atrakcji: konkursy i warsztaty edukacyjne. Najmłodsi dzielni rowerzyści, którzy ukończą rajd, otrzymają dyplomy i upominki. Każdy uczestnik będzie także mógł zjeść ciepły posiłek

- od 12.00 do 15:00 na wszystkich boiskach MCER mnóstwo sportowej zabawy podczas zajęć pokazowych sekcji sportowych Marcovii Marki! Uprzedzamy – będą liczne konkurencje z nagrodami.

- od 10:00 obok wejścia do biblioteki MCER zostanie wydzielona strefa dla foodtracków, które zadbają o kulinarne atrakcje dla podniebienia małych i dużych.

A ponadto:

- czynna już będzie pływalnia MCER (dla dzieci przewidziane są niespodzianki)

- o godz. 10:00, 12:30 i 15:00 na Scenie MCER odbędzie się spektakl „Tomek i Przyjaciele – Tomek ratuje cyrk”. Bilety są jeszcze dostępne.

Niedziela z MOK

Marecki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w niedzielę 30 maja na fantastyczne spotkanie inspirowane „Bajkami robotów” Stanisława Lema. Na dzieci czeka Królestwo Potworyka z labiryntem przeszkód i pułapek oraz kosmiczne zadanie  zbudowania Miasteczka Przyszłości. Będzie też wolna strefa twórcza, food truck z przysmakami oraz niezwykła parada Teatru Akt „Fu- Turyści”.

Program niedzielnych wydarzeń

14.00  labirynt przeszkód i pułapek Potworyka

14.30  budujemy Kosmiczne Miasteczko

15.00  parada Fu-Turyści Teatru AKT

14.00-17.00 wolna strefa twórcza, food truck z przysmakami

MOK zaprasza do świata wyobraźni i konstruowania. Mile widziane własne kartonowe pudełko.

Podczas Kosmicznego Dnia Dziecka w Królestwie Potworyka w Parku Miejskim zaprezentuje się Teatr Akt, który zainspirowany formą teatru ulicznego  i jarmarcznego tworzy niezwykłe akcje artystyczne w przestrzeni publicznej. Tym razem zaprezentuje mareckiej publiczności  paradę Fu-Turyści, przewrotną zabawę z widzami z  „nieziemską” stylizacją i kosmicznymi kostiumami. Wędrowcy z Wszechświata zwiedzają planetę Ziemia. Są hałaśliwi i ciekawscy.  Stanowią dziwaczną gromadkę, która w swoje działania wciąga Ziemian, wzbudzając zdziwienie, bojaźń i radość.

Ta niezwykła akcja rozpocznie się o godz. 15.00.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana

REKLAMA