REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Miasto planuje pomoc w uzyskaniu dofinansowania dla mieszkańców

Miasto

W planach jest powstanie punktu informacyjno-konsultacyjnego dla programu "Czyste Powietrze". Oprócz samorządowych pieniędzy na wymianę starych pieców na paliwa stałe, w grę wchodzą dotacje z rządowego, ogólnopolskiego programu. W skali kraju na „Czyste Powietrze” przeznaczono do podziału 103 mld zł (większość w formie dotacji, część – w formie pożyczek).

REKLAMA

- Dzięki zawartemu porozumieniu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) utworzymy punkt konsultacyjno-informacyjny rządowego programu. Dzięki niemu właściciel lokalu jednorodzinnego może uzyskać dotację na wymianę kopciuchów na nowoczesne źródła ciepła, termomodernizację budynku, a przy tej okazji również na montaż instalacji fotowoltaicznej. Cel jest oczywisty – zmniejszenie niskiej emisji (pochodzącej generalnie z małych indywidualnych źródeł ogrzewania) oraz zwiększenie efektywności energetycznej – tłumaczy Jacek Orych, burmistrz Marek.

Pojedynczy beneficjent może uzyskać w podstawowym wariancie 30 tys. zł dofinansowania, a w rozszerzonym – 37 tys. zł.

- Dzięki porozumieniu z WFOŚiGW sprawy związane z programem – zamiast w Warszawie – będziemy załatwiać w naszym mieście. Nie tylko staniemy się jednym z promotorów „Czystego Powietrza” w Markach, ale przede wszystkim pomożemy mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o rządowe dofinansowanie. Gorąco zachęcam - im mniej kopciuchów, tym lepsze będzie powietrze w naszym otoczeniu - informuje Jacek Orych.

W trakcie realizacji jest obecnie program dopłat do wymiany pieców, a na uruchomienie punktu informacyjnego trzeba będzie jeszcze poczekać.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny

REKLAMA