REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Spotkanie w sprawie domniemanych porwań dzieci. Policja uspokaja

Na Sygnale

Przedstawiciele mareckich publicznych i niepublicznych przedszkoli i szkół oraz animatorzy orlików spotkali się z Andrzejem Oleksiakiem, komendantem mareckiej policji. Tematem były domniemane porwania dzieci, do których miało dojść na terenie powiatu.

REKLAMA

Policja nie potwierdza informacji o porwaniu dziecka na terenie powiatu – ani w Słupnie, ani w Zielonce, ani tym bardziej w naszym mieście (takie informacje krążyły w mediach społecznościowych). Wpływające do komisariatów na ten temat informacje są na bieżąco weryfikowane przez policjantów, ale – jak podkreśla komendant - dotychczas brak jest wiarygodnych dowodów potwierdzających jakąkolwiek próbę porwania dziecka. Stąd gorąca prośba komendanta, by wstrzymać się przed rozpowszechnianiem niesprawdzonych informacji. Podczas spotkania przedstawiciele przedszkoli i  szkół też dowiedzieli się o ścieżce weryfikowania tego typu informacji u przedstawicieli mareckiej policji.

W takich sytuacjach jedną z kluczowych spraw jest edukacja w sprawie bezpieczeństwa. Po wakacjach będą kontynuowane spotkania dzieci z policją w mareckich placówkach edukacyjnych – będą mieć one charakter prewencyjny.

Źródło: FB.com/BurmistrzMarek

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA