REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Absolutorium i wotum zaufania

Miasto

W środę, 30 czerwca, w ratuszu odbyła się pierwsza – po długiej przerwie – stacjonarna sesja rady miasta. Podczas jej obrad radni zajmowali się m.in. raportem o stanie gminy za 2020 r., sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 r. oraz uchwałą o absolutorium dla burmistrza za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

REKLAMA

Mimo skomplikowanej sytuacji pandemicznej, a także finansowej (spadające w pierwszej połowie roku dochody z PIT) miastu udało się zrealizować lub dokończyć małe i duże inwestycje. Jeszcze przed rozpoczęciem pandemii został oddany do użytku Park Wolontariuszy przy Sportowej – miejsce spotkań mieszkańców. Ruszyła także druga stacja uzdatniania wody Wodociągu Mareckiego – jak bardzo była potrzebna, pokazał tegoroczny czerwiec, kiedy produkcja Markowej Wody pobiła historyczny rekord. Realizowano inwestycje drogowe – przebudowano m.in. ulice Szeroką, Skowronią, Kurpińskiego, Nałkowskiej i Pomorską. Zostały oddane do użytku: dojazd do Zespołu Szkół nr 2 poprzez ulice: Projektowaną i Turystyczną oraz łącznik z drogą 631 przez ul. Cmentarną. Jednym z największych projektów była modernizacja sporego odcinka Okólnej (od Słonecznej do Bielówek), zrealizowana – na podstawie umowy z miastem – przez i na koszt operatora centrum logistycznego. Trwają również prace projektowe nad przebudową Alei Piłsudskiego. Część robót została już wykonana. Od granicy z Ząbkami do węzła obwodnicy powstały ścieżki rowerowe (po obu stronach) oraz chodnik (po wschodniej stronie).

Miasto lub jego przedsiębiorstwa zdobywały też zewnętrzne dofinansowania. Mareckie Inwestycje Miejskie uzyskały wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na MCER. Wodociąg Marecki zwiększył dofinansowanie inwestycji z Funduszu Spójności. Miasto otrzymało też pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na środowej sesji radni udzielili Jackowi Orychowi zarówno wotum zaufania jak i absolutorium.

- Dziękuję radnym za udzielenie votum zaufania i absolutorium. Dziękuję współpracownikom i pracownikom urzędu, przedsiębiorstw i instytucji miasta. Dzięki wspólnej pracy udało nam się przeprowadzić miasto przez wzburzone pandemiczne morze – mówił  Jacek Orych.

Głosowania w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu poprzedziła dyskusja radnych na temat realizacji zakładanych planów oraz prawidłowości wykonania budżetu miasta w 2020 roku.

- W ubiegłym roku, w związku z przeciwdziałaniem i zwalczaniem pandemii koronawirusa, mieliśmy do czynienia z bardzo dynamicznymi zmianami w przepisach prawa, które wpływały na finanse miasta. Wiele rozwiązań prawnych było wprowadzanych  praktycznie z dnia na dzień bez możliwości wcześniejszego przygotowania się do nowej sytuacji, a mimo to Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie nie stwierdziła żadnych uchybień w realizacji budżetu miasta i wydała pozytywną opinię zarówno do przedstawionego sprawozdania, jak i wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Marki o udzielenie absolutorium burmistrzowi - podsumował dyskusję na forum rady Paweł Pniewski, przewodniczący rady miasta.

Wyniki głosowania nad wotum zaufania - TUTAJ

Wyniki głosowania w sprawie absolutorium – TUTAJ

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana

REKLAMA