REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Co dzieje się w inwestycjach miejskich?

Miasto

Kolejna zabytkowa kamienica została przeznaczona do remontu, a przetargi na montaż oświetlenia ulicznego zostały ogłoszone. Miasto przypomina także o inwestycji wykonanej w 2019 roku.

REKLAMA

Powtórzenie przetargu na zabytkową kamienicę

Jeszcze raz ogłoszono postępowanie przetargowe na wybór firmy, która wyremontuje zabytkową kamienicę Briggsów przy Piłsudskiego 82. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione: jedna oferta nie została prawidłowo złożona, a druga przekraczała kosztorys. W nowym postępowaniu termin złożenia i otwarcia ofert mija 15 lipca. O wyborze zwycięzcy zdecydują trzy czynniki: cena, okres realizacji prac oraz  gwarancji i rękojmi. Prace muszą być zrealizowane najpóźniej do 15 listopada tego roku.

Zadaniem potencjalnego wykonawcy będą m.in. izolacja ścian piwnicznych, remont ścian zewnętrznych budynku i doposażenie budynku w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej. Inwestycja została dofinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego.

Rozbudowa sieci ulicznego oświetlenia

Butrymów, Kozacka, Orla i Pastelowa – przy odcinkach tych ulic miasto będzie montować oświetlenie typu LED. W poniedziałek ogłoszono przetarg na wykonanie robót. Oferty można składać do 21 lipca 2021 r. O wyborze zwycięskiego wykonawcy zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji. Szczegóły przetargu w linku

Niedawno podpisano również umowy na wykonanie projektów oświetlenia. Będą one dotyczyć ulic:

• Baczyńskiego (od ul. Środkowej do ul. Makuszyńskiego)

• Miłej (od ul. Leopolda Lisa Kuli do ul. Wesołej)

• Sikorskiego (od ul. Kardynała Wyszyńskiego)

• Zbożowej (od ul. Podleśnej)

• Gorzowskiej (od ul. Poznańskiej)

Projekty przygotuje firma GAMMA Paweł Sikorski.

Kosze i psie stacje

Wprawdzie inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego została wykonana w 2019 r., ale warto przypomnieć, że gmina kupiła wtedy 25 tzw. psich stacji, które ułatwiają właścicielom czworonogów sprzątanie po swoich podopiecznych w czasie spacerów, oraz 44 kosze na śmieci. Była to realizacja jednego ze zwycięskich projektów z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Po dwóch latach możemy dowiedzieć się jaka jest lokalizacja tych miejsc. Miasto pokazuje 69 tych małych obiektów na mapie. W sumie w naszym mieście znajduje się ponad 200 koszy na śmieci (przede wszystkim przy przystankach komunikacyjnych i w parkach).

Link do mapy do psich stacji oraz koszy z MBO – TUTAJ

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Poniedziałek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Izy, Rajmunda, Seweryna

REKLAMA