REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Będzie asfalt na drogach gruntowych

Miasto

W ubiegłym roku miasto zaczęło program przebudowy gruntówek na drogi asfaltowe. W ramach jego pilotażu zrealizowano cztery ulice: Skowronią, Kurpińskiego, Nałkowskiej oraz Pomorską.

REKLAMA

W piątek (9 lipca) ogłoszono przetarg na przebudowę kolejnych ulic:

- Batalionów Chłopskich

- Długiej – do końca obecnego asfaltu do ulicy Fiołkowej

- Maratońskiej i fragmentu Olimpijskiej

- Skorupki – od Granicznej do Kusocińskiego

Na oferty potencjalnych wykonawców miasto oczekuje do 26 lipca. O wyborze zwycięzcy/zwycięzców zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

- To pierwszy tegoroczny przetarg na budowę tzw. nakładek asfaltowych. W tym roku zamierzamy ogłosić następne postępowania na kolejne ulice – informuje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Tego typu inwestycje możliwe są do realizacji, jeśli miasto jest jedynym właścicielem gruntu pod drogę. Jeśli samorząd nie ma pełnej własności, najczęściej musi występować o uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji (ZRID), co jest niestety czasochłonną procedurą. W taki sposób zrealizowana będzie budowa ulicy Kościelnej, na którą przetarg ogłoszony będzie w te wakacje.

W budowie (także dzięki ZRID) jest również ciąg ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Trwają także przygotowania do ogłoszenia modernizacji ulic: Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Granicznej, Lisa-Kuli i Mickiewicza w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Projektowana jest również przebudowa Alei Piłsudskiego.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Poniedziałek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Izy, Rajmunda, Seweryna

REKLAMA