REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejne drogi gruntowe otrzymają asfalt

Miasto

W ubiegłym roku miasto rozpoczęło program układania tzw. nakładek asfaltowych. W ten sposób zamieniane są drogi gruntowe na asfaltowe. W czwartek ogłoszono kolejne postępowanie przetargowe.

REKLAMA

Poszukiwane są firmy, które ułożą nową nawierzchnię na ulicach: Pałacowej,  Billewiczów (na odcinku Zagłoby – Butrymów),  Jasińskiego (na odcinku od ul. Dobrej do ul. Stawowej),  Hallera (na odcinku od ul. Środkowej do ul. Sobieskiego).

Na oferty potencjalnych wykonawców miasto czeka do 16 sierpnia tego roku. O ich wyborze zdecydują dwa kryteria: zaproponowana cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert czterech firm, których propozycje mieszczą się w miejskim kosztorysie. W ramach postępowania planowana jest budowa ulic: Batalionów Chłopskich, Długiej – do końca obecnego asfaltu do ulicy Fiołkowej, Maratońskiej i fragmentu Olimpijskiej, Skorupki – do Kusocińskiego.

Do tej pory w formule "nakładkowej" przebudowano ulice:  Skowronią, Pomorską, Kurpińskiego, Nałkowskiej.

Trwają także prace na największej tegorocznej inwestycji drogowej – kompleksowej modernizacji ciągu Jowisza-Marsa-Saturna. Oprócz nowej nawierzchni powstają tu m.in: kanalizacja deszczowa, chodnik i droga rowerowa. Większość prac podziemnych jest finalizowana, do pracy wkroczyli drogowcy. Inwestycja jest dofinansowana z puli unijnej oraz rządowej.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA