REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przetargi, modernizacje, budowy - co nowego w inwestycjach miejskich

Miasto

Ruszyła modernizacja boisk przy Zespole Szkół nr 1. Asfaltowa nawierzchnia odchodzi do przeszłości. Eles-Bud doświetli dwie ulice - umowa na wykonanie robót już została podpisana. Miasto szuka firmy, która wykona ulicę Kościelną.

REKLAMA

Ruszyła modernizacja boisk przy Zespole Szkół nr 1. Asfaltowa nawierzchnia odchodzi do przeszłości

Miała być niespodzianka i będzie. Już w maju Sławomira Kozak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1, zapowiedziała, że najpóźniej we wrześniu wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie zobaczą niespodziankę, która ucieszy (nie tylko) ich oko. Wygląda na to, że dojdzie do tego znacznie szybciej. Rozpoczęły się bowiem prace nad zmianą nawierzchni boisk przy Pałacu Briggsów.

Ich użytkownicy pamiętają, że zajęcia WF były prowadzone na asfaltowej nawierzchni. Już niedługo ją pożegnamy. Na boiskach do siatkówki oraz piłki ręcznej jest obecnie układana nawierzchnia z tworzywa sztucznego (versacourt). Jest ona znacznie bardziej bezpieczna i wygodniejsza dla ich użytkowników. Dobrze odprowadza wodę, a także odbija ciepło, dzięki czemu zajęcia w słoneczne dni są po prostu przyjemniejsze.

Eles-Bud doświetli dwie ulice. Umowa na wykonanie robót podpisana

W lipcu ogłoszono przetarg na budowę oświetlenia m.in. przy Orlej (odcinek od Sokolej) oraz Pastelowej (odcinek od Podleśnej). Postępowanie przetargowe w tej części wygrała firma Eles-Bud z Kobyłki. We wtorek podpisana została umowa w tej sprawie. W Orlej zwycięzca przetargu zamontuje trzy oprawy LED-owe, w Pastelowej – sześć opraw LED-owych. Prace mają być wykonane najdalej do końca jesieni tego roku.

Przetarg na budowę ulicy Kościelnej. Kolejna gruntówka stanie się drogą asfaltową

Tym razem miasto szuka firmy, która wykona ulicę Kościelną (wcześniejsza nazwa – Projektowana). Jest to inwestycja dofinansowana przez państwo z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego źródła miasto otrzyma 1 mln zł. Nasze miasto przy tej inwestycji współpracuje z Wodociągiem Mareckim, który z kolei może liczyć na dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W ramach tej inwestycji kolejna droga gruntowa zamieni się w drogę asfaltową. Powstanie także kanalizacja deszczowa. - Wspólnie z Wodociągiem Mareckim ułożymy brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowe – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Dzięki inwestycji powstanie alternatywny wyjazd z ulicy Szkolnej, dzięki czemu odciążone zostanie jej obecne skrzyżowanie z ulicą Ząbkowską.

Na oferty firm wykonawczych miasto czeka do 19 sierpnia 2021 r. O wyborze najlepszej zdecydują dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA