REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie – przegląd inwestycji w mieście

Miasto

Ogłoszenia o przetargach, modernizacje, budowy i udoskonalenia - co się buduje w Markach? Przegląd najnowszych inwestycji w mieście.

REKLAMA

Eles-Bud doświetli dwie ulice

W lipcu ogłoszony został przetarg na budowę oświetlenia m.in. przy Orlej (odcinek od Sokolej) oraz Pastelowej (odcinek od Podleśnej). Postępowanie przetargowe w tej części wygrała firm Eles-Bud z Kobyłki. We wtorek podpisano umowę w tej sprawie. W Orlej zwycięzca przetargu zamontuje trzy oprawy LED-owe, w Pastelowej – sześć opraw LED-owych. Prace mają być wykonane najdalej do końca jesieni tego roku.

Przetarg na budowę ulicy Kościelnej

Urząd miasta szuka firmy, która wykona ulicę Kościelną (wcześniejsza nazwa – Projektowana). Jest to inwestycja dofinansowana przez państwo z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego źródła miasto otrzyma 1 mln zł. Nasze miasto przy tej inwestycji współpracuje z Wodociągiem Mareckim, który z kolei może liczyć na dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- W ramach tej inwestycji kolejna droga gruntowa zamieni się w drogę asfaltową. Wybudujemy także kanalizację deszczową. Wspólnie z Wodociągiem Mareckim ułożymy brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowe – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Dzięki inwestycji powstanie alternatywny wyjazd z ulicy Szkolnej, dzięki czemu odciążone zostanie jej obecne skrzyżowanie z ulicą Ząbkowską.

Na oferty firm wykonawczych miasto czeka do 19 sierpnia 2021 r. O wyborze najlepszej zdecydują dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

Przetarg na modernizację rowów melioracyjnych

Ogłoszony został przetarg na modernizację rowów melioracyjnych znajdujących się na tyłach ulicy Okólnej. Będzie to kontynuacja prac rozpoczętych w 2018 r. Łączna długość rowów, które będą  poddane gruntownej renowacji, wynosi ponad 2 km.

Na oferty potencjalnych wykonawców miasto czeka do 16 sierpnia. O wyborze zwycięskiej propozycji zdecydują trzy czynniki: cena, gwarancja oraz termin płatności.

Trzy oferty na remont kamienicy

W piątek zostały otwarte oferty w przetargu na remont zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego 82. Do postępowania przystąpiły trzy firmy. Ruszyła procedura sprawdzania ofert. Jedna z nich mieści się w kosztorysie przewidzianym przez miasto. O ostatecznym wyniku przetargu poinformujemy w kolejnym wpisie na ten temat.

Zadaniem potencjalnego wykonawcy będą m.in. izolacja ścian piwnicznych, remont ścian zewnętrznych budynku i doposażenie budynku w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej.

Warto podkreślić, że miasto zdobyło zewnętrzne dofinansowanie na tę inwestycję. Samorząd Województwa Mazowieckiego decydował o przekazaniu 110 tys. zł z przeznaczeniem na prace przy Piłsudskiego 82.

Umowa na rozbudowę oświetlenia ulicznego

W piątek w urzędzie miejskim podpisano umowę na wykonanie oświetlenia ulicznego przy dwóch ulicach: Butrymów (na odcinku od ul. T. Kościuszki do dz. ew. 105 z obr. 05-06 oraz na odcinku od ul. Janczarów do ul. Kurcewiczów) oraz Kozackiej (od ul. Butrymów do dz. ew. nr 128 z obr. 05-06). Przetarg na wykonanie tych prac wygrała firma Elektor-Bud z Marek. To druga umowa z tego zakresu podpisana w sierpniu.

Strabag ułoży nakładki asfaltowe

W lipcu ogłoszony został pierwszy tegoroczny przetarg na budowę tzw. nakładek asfaltowych, które powstaną na Strudze i Czarnej Strudze. Postępowanie wygrała firma Strabag, która jest również wykonawcą ulic Jowisza-Marsa-Saturna. W poniedziałek podpisano umowę ze zwycięzcą przetargu. Zadaniem Strabaga będzie ułożenie asfaltu przy ulicach: Batalionów Chłopskich, Maratońskiej oraz odcinkach Długiej, Skorupki i Olimpijskiej. Prace zostaną wykonane w tym roku.

Nowości w miasteczku ruchu drogowego MCER

Wprowadzono usprawnienia i modyfikacje w rowerowym miasteczku ruchu drogowego przy Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym:

-  można już włączyć światła sygnalizacji ruchu drogowego samodzielnie, bezpośrednio na miejscu

-  dobudowano odcinek ścieżki rowerowej

- żeby odpocząć, ustawiono wiatę na rowery oraz ławeczki (idealne dla rodzica, którego dziecko akurat uczy się jeździć)

- ustawiono też minitrybunę dla użytkowników. Będzie to plenerowe miejsce na zajęcia na temat zasad ruchu drogowego, które prowadzi Paweł Paczek, znany mareckim dzieciom jako „Wujek Paweł”. To on dba m.in. o mobilne miasteczko ruchu drogowego, prowadzi egzaminy na kartę rowerową czy przedszkolne zajęcia z Autochodzika.

Miasteczko jest otwarte codzienne od godz. 7.00 do 20.00. Korzystanie z niego oczywiście jest bezpłatne.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA