REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie – przegląd inwestycji w mieście

Miasto

Ogłoszenia o przetargach, modernizacje, budowy i udoskonalenia - co się buduje w Markach? Przegląd najnowszych inwestycji w mieście.

REKLAMA

Trzy firmy chcą układać nakładki asfaltowe

Wszystkie oferty mieszczą się w kosztorysie przetargu.

W poniedziałek (16 sierpnia) w urzędzie miejskim otwarto oferty w drugim, tegorocznym przetargu na budowę nakładek. W planach jest zmiana (z gruntowej na asfaltową) nawierzchnie ulic: Pałacowej, Billewiczów (na odcinku Zagłoby – Butrymów), Jasińskiego (na odcinku od ul. Dobrej do ul. Stawowej), Hallera (na odcinku od ul. Środkowej do ul. Sobieskiego).

O zamówienie starają się trzy firmy. Ich oferty mieszczą się w miejskim kosztorysie. Zaczęła się  procedura sprawdzania ofert. O wyniku przetargu poinformujemy w oddzielnym artykule.

Zabytkowa kamienica wróci do wyglądu z XIX wieku

17 sierpnia miasto podpisało umowę na remont zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego 82. Prace wykona zwycięzca przetargu ogłoszonego przez Zakład Usług Komunalnych (ZUK) – firma Remdom. Koszt inwestycji wyniesie prawie 470 tys. zł. Prace zostaną wykonane w tym roku.

- To dziesiąta kamienica Briggsów, którą zmodernizujemy – podkreśla Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Zakres remontu jest podobny. Remdom wykona izolację piwnic oraz remont ścian zewnętrznych budynku, a także doposaży budynek w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej. Zmieni się jednak sposób remontu ścian zewnętrznych.

- Do tej pory tynkowaliśmy kamienice Briggsów. Tym razem przy Piłsudskiego 82 na zewnątrz pozostanie oryginalna, zrewitalizowana cegła. Ewentualne ubytki będziemy uzupełniać materiałem z podobnego okresu – mówi Marcin Dąbrowski, naczelnik ZUK.

Rewitalizacja obiektu przy Piłsudskiego 82 nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie samorządu województwa. Z urzędu marszałkowskiego otrzymano dotację wysokości 110 tys. zł.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA