REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dawna "Czwórka" filią "Trójki"

Miasto

Środowa (25 sierpnia) Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę „w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im Pomnik Zwycięstwa 1920 r. w Markach”. O co w niej chodzi? Szkoła przy Pomnikowej będzie mieć dodatkową lokalizację, czyli budynek po Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej 3. Będą się w nim uczyć klasy VII-VIII. To obecnie 13 klas liczących niemal 300 uczniów.

REKLAMA

„Jest to dwukondygnacyjny budynek szkolny z 14 pełnowymiarowymi izbami lekcyjnymi, salą do ćwiczeń rekreacyjnych, świetlicą, biblioteką, gabinetem pielęgniarki szkolnej, gabinetami do zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz pomieszczeniami dla administracji szkolnej. Po dwuletniej przerwie w użytkowaniu, w budynku przeprowadzono niezbędne prace remontowe i modernizacyjne przywracając estetykę pomieszczeniom oraz wyposażono w nowe meble szkolne dostosowane do wieku uczniów z klas VII-VIII szkoły podstawowej. Ponadto każdą z sal wyposażono w interaktywny (65-calowy) monitor z komputerem dla nauczyciela (…). Wyposażono również w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pięć pracowni przedmiotowych: biologiczną, geograficzną, fizyczną, chemiczną oraz informatyczną" – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Pozytywną opinię w sprawie przekształcenia szkoły wydał dzisiaj Mazowiecki Kurator Oświaty. Był to warunek konieczny do podjęcia uchwały przez naszą Radę Miasta.

- Utworzenie filii ma też kolosalne znaczenie dla szkoły przy Pomnikowej. Gdyby nie doszło do tej zmiany, zajęcia rozpoczynałyby się tam o godz. 7.00 i kończyły o 20.30 – informuje Dariusz Pietrucha, wiceburmistrz Marek.

Uczniowie z Dużej 3 będą mieć zapewnione wyżywienie – posiłki będą sporządzane w kuchni Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego i dowiezione do stołówki.  Część zajęć z kultury fizycznej również będzie odbywała się w MCER (m.in. pływalnia).

- Moja radość jest ogromna. Bardzo dziękuję burmistrzowi Jackowi Orychowi i radnym, a także Mareckim Inwestycjom Miejskim za przeprowadzenie remontu dawnej „Czwórki”. Dzięki Wam uczniowie przy Dużej będą chodzić na pierwszą zmianę. Natomiast przy Pomnikowej lekcje najpóźniej będą kończyły się po 16 – mówi Beata Szczypkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA