REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie – przegląd inwestycji w mieście

Miasto

Co się buduje i modernizuje w Markach? Przegląd najnowszych inwestycji w Markach.

REKLAMA

Oferty w drogowym przetargu

Sześć firm rywalizuje w przetargu na przebudowę ulic: Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej. Miasto jest gotowe przeznaczyć na to przedsięwzięcie prawie 4,07 mln zł. Pięć ofert mieści się w kosztorysie samorządu. Najtańsza opiewa na 3,02 mln zł. W toku procedury sprawdzenia ofert okazało się, że z uwagi na błędy w wyliczeniach ofertowych postępowanie na Koszalińską, Słupecką, Sadową i Kołobrzeską będzie musiało być powtórzone.

Ciąg dalszy budowy nakładek asfaltowych

Za kilka dni (30 września) planowane jest otwarcie ofert w innym postępowaniu drogowym. Chodzi o trzeci przetarg na nakładki asfaltowe na ulicach: Szydłowieckiej, Jana Długosza (od Granicznej do Sobieskiego i od Sobieskiego do rejonu ulicy Orła Białego), Żółkiewskiego, Ceglanej (od Zachodniej), Podgórskiej oraz w łączniku Szkolnej z Poznańską (położonego między Szczecińską i Jana Kazimierza).

Pierwszy przetarg na nakładki wygrała firma Strabag, która pracuje na Strudze i Czarnej Strudze (ulice Batalionów Chłopskich, Maratońskiej, odcinki Długiej, Skorupki i Olimpijskiej). Drugi zaś przypadł firmie Benevento, z którą nasze miasto już podpisało umowę na wykonanie robót drogowych (ulice: Pałacowa, Jasińskiego, Billewiczów (na odcinku Zagłoby – Butrymów) i Hallera (na odcinku od ul. Środkowej do ul. Sobieskiego).

Dojazd do MCER od Stawowej - ponad 70 proc. zaawansowania

Pogoda sprzyja drogowcom. Stopień zaawansowania robót przy budowie ulic Jowisza-Marsa-Saturna przekroczył niedawno 70 proc. Wykonawcą robót jest zwycięzca przetargu – firma Strabag. Jeśli nie dojdzie do niespodziewanych komplikacji lub intensywnych zmian w pogodzie, w przyszłym miesiącu rozpocznie się układanie warstwy wiążącej asfaltu.

Przypomnijmy – jest to kompleksowa przebudowa połączenia między Pustelnikiem a Zieleńcem, stanowiącego m.in. dojazd do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. W ramach tej inwestycji powstają m.in.: kanalizacja deszczowa, chodniki, droga rowerowa. Dawna droga gruntowa zmieni nawierzchnię na asfaltową. Inwestycja jest dofinansowania z kilku źródeł: zarówno unijnych jak i rządowych.

Ponad milion złotych na przebudowę ulicy Saturna

We wtorek (28 IX) burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk uczestniczyli w podpisaniu umowy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Nasze miasto otrzymało wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o kwotę 1 035 265 zł. Będzie ona przeznaczona na przebudowę ulicy Saturna. To część modernizowanego obecnie połączenia Pustelnika z Zieleńcem, czyli ulic Jowisza-Marsa-Saturna.

- Dziękujemy za pieniądze, które znakomicie ułatwią realizację naszej inwestycji – mówi Jacek Orych.

Stronę rządową reprezentował Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

„Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej” – czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Budowa ciągu Jowisza-Marsa-Saturna otrzymała też wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł: Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (tzw. ZIT) oraz z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- Prace są w toku. (…) Wykonawcą robót jest zwycięzca przetargu – firma Strabag. Jej przedstawiciele szacują, że w październiku rozpocznie się układanie pierwszej warstwy asfaltu – informuje Jacek Orych.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA