REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Akcja „Bezpieczny rowerzysta” (wideo)

Nauka

Ruszyła edukacyjna akcja pod mareckimi szkołami podstawowymi. Paweł Paczek z Klubu Rowerowego Trybik zadba o bezpieczeństwo uczniów dojeżdżających do szkół na rowerach.

REKLAMA

Kto z młodszych markowian nie zna wujka Pawła? Paweł Paczek to opiekun obu mareckich miasteczek ruchu drogowego. Prowadzi on również zajęcia w przedszkolach na temat ruchu drogowego. W tym miesiącu odnajdziemy go w jeszcze innego roli. W sąsiedztwie mareckich szkół Paweł Paczek będzie prowadził akcję „Bezpieczny rowerzysta”. To okazja, by przyjrzeć się, czy młodzi markowianie prawidłowo dojeżdżają na lekcje oraz czy mają dobrze przygotowany rower i ekwipunek. Jednym z grzechów głównych jest m.in. brak kasku.

- Chcemy poprawić bezpieczeństwo młodych rowerzystów. Podczas akcji będziemy rozdawać odblaski oraz gadżety związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego – mówi Paweł Paczek.

Akcja już wystartowała, więc można się spodziewać zatrzymania przed szkołą i przyjaźnie nastawionej kontroli wyposażenia rowerzysty i roweru w odpowiednie urządzenia oraz kask – wszystko dla bezpieczeństwa. Taka akcja będzie zrealizowana pod każdą publiczną placówką. Opiekunowi obu miasteczek ruchu drogowego będzie towarzyszyć przedstawiciel policji.

Zobacz akcję w 2019 roku:

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Wtorek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA