REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie – przegląd inwestycji drogowych

Miasto

W przeglądzie inwestycji miejskich, jak to ostatnio bywa, najczęściej pojawiają się nakładki asfaltowe. Jednak inwestycją w dobry stan dróg jest także ich odśnieżanie – o tym już myślą w urzędzie miejskim.

REKLAMA

Nowy asfalt na Strudze i Czarnej Strudze

Maratońska, Batalionów Chłopskich, odcinki Skorupki, Długiej i Olimpijskiej – to tu w ostatnich tygodniach pracowały rozściełacze asfaltu i walce. Zwycięzca przetargu – firma Strabag – zakończyła roboty. Na tych ulicach lub ich odcinkach zostały ułożone tzw. nakładki asfaltowe. Inwestycja była finansowana dzięki dotacji, którą uzyskało nasze miasto. Pieniądze popłynęły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Startuje budowa kolejnych nakładek asfaltowych

Wiele wskazuje na to, że w tym tygodniu rozpoczną się prace zlecone w ramach drugiego przetargu na budowę nakładek. Wygrała go warszawska firma Benevento. Jej zadaniem będzie ułożenie nawierzchni asfaltowej przy Pałacowej, Jasińskiego, Billewiczów (na odcinku Zagłoby – Butrymów) i Hallera (na odcinku od ul. Środkowej do ul. Sobieskiego)

Asfaltowanie Jowisza-Marsa-Saturna

W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z układaniem pierwszej warstwy asfaltu wzdłuż ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Będzie to wygodne połączenie Pustelnika z Zieleńcem – od ulicy Wspólnej do ulicy Stawowej/Głównej. Obok Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego została ułożona kanalizacja deszczowa, w budowie są chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie i oczywiście nowa jezdnia. Inwestycja jest dofinansowana zarówno ze źródeł unijnych jak i rządowych. Wykonawcą robót jest zwycięzca przetargu - firma Strabag. Czy będziemy korzystać z nowej inwestycji jeszcze w październiku?

Przetarg na odśnieżanie miejskich dróg

O drogi trzeba dbać, jak i o bezpieczeństwo ich użytkowników. Za oknami piękna jesień, ale już trzeba myśleć o zimie. Nasze miasto ogłosiło przetarg na zimowe utrzymanie dróg. Jest on podzielony na dwie części – utrzymanie dróg asfaltowych (prawie 82 km) oraz gruntowych (prawie 66 km). Na oferty firm miasto czeka do 14 października do godz. 11.00. Tego dnia nastąpi oczywiście ich otwarcie.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

REKLAMA