REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejne ulice w budowie

Miasto

Jakość-Bis wybuduje ulicę Kościelną, a Benevento rozpoczęło prace na ulicach: Pałacowa, Jasińskiego, Billewiczów (na odcinku Zagłoby–Butrymów), Hallera (na odcinku od ul. Środkowej do ul. Sobieskiego).

REKLAMA

Wykonawca ul. Kościelnej wybrany

 

Znany jest wynik przetargu na budowę ulicy Kościelnej w Markach. Będzie to drugi łącznik pomiędzy ulicami: Ząbkowską i Szkolną. W postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Jakość Bis z Ząbek. Zaproponowała w przetargu, że wykona prace za ponad 3,6 mln zł oraz udzieli na nie 72-miesięcznej gwarancji i rękojmi. We wtorek podpisana została umowa na wykonanie robót.

 

Kościelna jest ulicą gruntową. Po realizacji prac uzyska nawierzchnię asfaltową i odwodnienie.

Przebudowa jest dofinansowana przez państwo z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego źródła miasto otrzyma 1 mln zł. Nasze miasto przy tej inwestycji współpracuje z Wodociągiem Mareckim, który z kolei może liczyć na dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Firma Benevento rozpoczęła prace

Pałacowa, Jasińskiego, Billewiczów (na odcinku Zagłoby–Butrymów), Hallera (na odcinku od ul. Środkowej do ul. Sobieskiego) – te ulice przestaną być gruntówkami. Wykonana będzie na nich nawierzchnia asfaltowa w ramach drugiego postępowania na budowę nakładek. Przypomnijmy, że przetarg wygrała firma Benevento. W czwartek (7 października) rozpoczęła ona prace. Jej pracownicy rozpoczęli realizację prac przy ul. Pałacowej. W piątek i poniedziałek trwały także prace nad przygotowaniem obecnej nawierzchni ul. Jasińskiego do asfaltowania. Inwestycje są finansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA