REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Konkurs filmowy. Do wygrania hulajnoga elektryczna

Miasto

Konkurs filmowy "Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego!" ma na celu kształtowanie postaw i popularyzowanie działań mających na celu poprawę jakości powietrza w Markach.

REKLAMA

Celem konkursu jest kształtowanie postaw i popularyzowanie działań mających na celu poprawę jakości powietrza w Markach, zachęcenie uczestników do aktywności artystycznej. Uczestnikiem konkursu może być osoba, która jest mieszkańcem Gminy Miasto Marki oraz ukończyła 18 rok życia.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie filmu edukacyjnego, zwanego dalej filmem, pracą lub utworem, poruszającego tematykę ochrony powietrza. Czas trwania filmu nie może być krótszy niż 60 sekund (jedna minuta) oraz nie dłużej niż 450 sekund (siedem i pół minuty). Forma wykonania filmu jest dowolna (w tym łączona) m.in.: rysunkowa (w tym animacja komputerowa), poklatkowa, fabularna. Film musi być przekazany Organizatorowi w formie cyfrowej w formacie video tj.: .avi, .mp4, mpeg4 lub innym dostępnym formacie umożliwiającym jego odtwarzanie bez konieczności używania specjalistycznego oprogramowania, w tym umożliwiającego publikację filmu na stronach internetowych oraz profilach Organizatora w mediach społecznościowych. Film powinien być zapisany na płycie CD lub DVD lub innym nośniku cyfrowym. Muzyka i efekty dźwiękowe oraz grafika i materiały video wykorzystane w filmie nie mogą naruszać praw osób trzecich, a ewentualne roszczenia z tym związane obciążają wyłącznie uczestnika. Tematem przewodnim filmu musi być przedstawienie negatywnego wpływu spalania odpadów w piecach oraz pozytywnego wpływu wykorzystywania prawidłowego paliwa w instalacjach grzewczych budynków na środowisko, w tym zdrowie i życie mieszkańców. Film, oprócz tematu przewodniego, musi zawierać również informację na temat możliwości i łatwości pozyskiwania dofinansowań (środków) na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania (pieców) na ekologiczne źródła ogrzewania, w tym: gminny program dofinansowania, Program Czyste Powietrze. Film musi spełniać warunki służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie tych zadań publicznych lub zamówień publicznych, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 roku poz. 1062) oraz zawierać tekst pisany (napisy), na czarnym tle (pasku) u dołu kadru, w przypadku dialogu/ów postaci, bohaterów filmu oraz wszelkich informacji mówionych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie płyty CD albo DVD albo innego nośnika cyfrowego wraz z nagranym filmem w postaci jednego pliku video umożliwiającym odtwarzanie i kopiowanie filmu wraz z prawidłowo wypełnionego w formie papierowym formularza zgłoszeniowym oraz podpisanymi oświadczeniami w nim zawartymi.

Film wraz ze zgłoszeniem należy złożyć osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Marki, Al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki, bądź przesłać na powyższy adres z dopiskiem: Konkurs filmowy „Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego!”.

Termin do składania zgłoszeń wraz z filmem upływa z dniem 27 października 2021 roku o godzinie 18:00.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

I miejsce – hulajnoga elektryczna

II miejsce – oczyszczacz powietrza

III miejsce – czytnik e-booków

Więcej szczegółów TUTAJ.

Źródło: UM Marki

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

REKLAMA