REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sukcesy mareckich klubów młodzieżowych

Sport

UKS Struga, UKS Salto i Klub Same Judo odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Medale zostały zdobyte w Finale Mistrzostw Polski Kobiet w warcabach stupolowych, na Mistrzostwach Warszawy Młodzików w Akrobatyce Sportowej oraz na zawodach International Judo League w Gdańsku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

UKS Struga znów na podium

W dniach 20-24 października 2021 rozegrany został Finał Mistrzostw Polski Kobiet w warcabach stupolowych.

Miejscem zmagań był Julinek Park. W turnieju udanie wystąpiła Marta Bańkowska z UKS Struga, kończąc rozgrywki na trzeciej pozycji. Dla reprezentantki mareckiego klubu to już piąty medal w historii startów w tej imprezie. Tym razem przed Martą uplasowały się Katarzyna Stańczuk (Olymp Błonie), dla której to pierwszy tytuł mistrzowski, oraz Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik) – mistrzyni z ubiegłego roku.

UKS SALTO wrócił z medalami

W drugą sobotę października zawodniczki UKS SALTO Marki startowały w Mistrzostwach Warszawy Młodzików w Akrobatyce Sportowej. Nasz klub reprezentowały 4 zespoły. Bardzo dobry start zaliczyły wszystkie zespoły, gdyż każdy wrócił z zawodów z medalem.

Złote medale zdobyli:

- Asia i Łukasz w dwójkach mieszanych w klasie młodzieżowej

 - Maja, Majson i Sandra w trójkach żeńskich w klasie III

Srebrny medal zdobyły:

- Maja i Sandra w dwójkach żeńskich w klasie III

Brązowe medale zdobyły:

- Wiktoria i Zosia w dwójkach żeńskich w klasie III.

 Dwa tygodnie później odbył się ogólnopolski turniej w akrobatyce sportowej. Tym razem zawodniczki rywalizowały w Wałbrzychu. Najwyższą lokatę zajęła dwójka Karoliny i Tosi, które w grupie wiekowej 11-16 lat zajęły bardzo wysoką 5 lokatę. W sportowej klasie III nasze zawodniczki wystartowały w konkurencjach dwójek i trójek mając za rywalki ponad 40 innych zespołów z całej Polski. Po udanych startach zabrakło bardzo niewiele by znaleźć się w finałowej 12. W swoich konkurencjach zajęły 15 (Maja, Majson i Sandra), 16 (dwójka kobiet Wiktoria i Zosia), i 20 (Maja i Sandra) miejsce. W wyższej sportowej klasie II nasze zespoły zbierały doświadczenie i przełamując tremę przed pierwszym startem w tak trudnej klasie (Patrycja i Weronika oraz Gabrysia, Helena Klaudia) zaprezentowały się bardzo dobrze.

Klub Same Judo na zawodach w Warszawie i Gdańsku

W weekend 23-24 października ekipa najbardziej doświadczonych Rekinów reprezentowała nasz Klub podczas International Judo League w Gdańsku, natomiast zawodnicy młodsi stażem próbowali swoich sił w Warszawie na V Turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo.

W Gdańsku wystartowało 24 zawodników naszego Klubu i wszystkim udało się stanąć na podium. Zawodnicy zdobyli 13 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe medale, niestety trójka zawodników nie dojechała na turniej ze względów zdrowotnych. Nie mniej, zdecydowanie był to udany występ Rekinów.

W niedzielę zaś został zorganizowany Camp szkoleniowy, na którym grupa niezmordowanych Rekinów szkoliła się pod okiem najlepszych Mistrzów Judo.

A w tym samym czasie, (w sobotę 23. października) Klub Judo Kuma również był organizatorem zawodów, na których zjawiła się reprezentacja klubu z Marek. Na dużych i bardzo mocnych, warszawskich zawodach wywalczył, aż 33 medale w tym 8 złotych, 11 srebrnych i 14 brązowych.

W całym turnieju udział wzięło niemal 550 zawodników z największych i najmocniejszych szkół Judo w Warszawie, zatem zdobyte medale cieszą jeszcze bardziej.

Źródło: UM Marki

 

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

REKLAMA