REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Odcinkowy pomiar prędkości na S8. Pierwsze mandaty już w listopadzie

Miasto

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 już gotowy. Łącznie aż 30 żółtych kamer w dwóch lokalizacjach będzie łowić kierowców za zbyt szybką jazdę. Jeden z węzłów z kamerami umieszczony jest w Markach. Dla przekraczających 120 km/h pierwsze mandaty posypią się już w listopadzie.

REKLAMA

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 został już zamontowany. Pomiary będą prowadzone w dwóch lokalizacjach i w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu drogi ekspresowej przebiegającej przez Warszawę. Obowiązuje tam ograniczenie do 120 km/h.

Kierowcy wjeżdżający do Warszawy od strony Białegostoku trafią pod nadzór żółtych kamer między węzłem Piłsudskiego (M1 Marki – centrum handlowe) a węzłem Łabiszyńska (Pływalnia Polonez). To około 4 km. Odcinkowy pomiar prędkości skontroluje też wyjeżdżających ze stolicy w stronę Podlasia (kierunek Łabiszyńska-Piłsudskiego w Markach).

W drugiej lokalizacji odcinkowy pomiar prędkości namierzy kierowców wyjeżdżających w stronę Poznania - między węzłem Bemowo (ul. Lazurowa) a węzłem Konotopa. Kamery umieszczono także w odwrotnym kierunku - nad wjazdem do Warszawy.

Koszt montażu wyniósł blisko 4 mln zł. Urządzenia zainstalowane nad trasą S8 to system 30 kamer, który automatycznie określi czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi. Na zdjęciu kierowca pojazdu, który przekroczył limit 120 km/h zobaczy szereg danych, w tym m.in.: miejsce, datę i czas pomiaru, długości odcinka pomiarowego, maksymalną dozwolonej prędkości. Urządzenia zidentyfikują również pas ruchu, którym poruszał się samochód. Kiedy samochód lub motocykl opuści kontrolowany odcinek, system wyliczy jego średnią prędkość na całym dystansie na podstawie czasu przejazdu. Jeżeli trasa została pokonana zbyt szybko, kierowca zapłaci mandat. Mandatów na S8 można spodziewać się już w listopadzie.

Źródło: auto.dziennik.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

REKLAMA