REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rowerzyści zdają egzamin z dorosłości

Nauka

Zakładają kaski, orientują się w przepisach, ich rowery są dobrze przygotowane - młodzi mieszkańcy znają zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

REKLAMA

W październiku pod mareckimi, publicznymi szkołami podstawowymi odbyła się kolejna edycja akcji “Bezpieczny Rowerzysta”. Skąd taki pomysł?  Bardzo wiele dzieci z naszego miasta korzysta z tej formy dojazdu do placówki edukacyjnej w jesienne i wiosenne miesiące. W trakcie akcji Paweł Paczek, opiekun obu mareckich miasteczek ruchu drogowego (mobilnego i stacjonarnego), oraz policjanci sprawdzali m.in. stan roweru (oświetlenie, sygnalizacja, hamulce) oraz przygotowanie młodych rowerzystów (kask, karta rowerowa, orientacja w przepisach ruchu drogowego). Wnioski są optymistyczne.

- W porównaniu z poprzednimi edycjami zauważamy poprawę. Coraz więcej rowerzystów jeździ w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Zakładanie kasku nie jest powodem do wstydu, ale symbolem dorastania - mówi Paweł Paczek.

Wujek Paweł (bo tak czasem nazywają dzieci naszego eksperta ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego) wrzuca jednak kamyczek do ogródka rodziców.

- Dorośli muszą pamiętać o tym, że dzieci do 10 roku życia mogą poruszać się na rowerze  pod opieką osób pełnoletnich. Niestety, ten przepis często nie był przestrzegany - podkreśla Paweł Paczek.

Niemniej jednak jest on zadowolony z efektów edukacji mareckiego młodego pokolenia rowerzystów.

- Dziękuję im za odpowiedzialność. Podziękowania również składam policji i władzom naszego miasta, które wspierają nasze działania edukacyjne. Ponieważ akcja na stałe wpisała się do mareckiego kalendarza, planujemy jej kontynuację wiosną i jesienią przyszłego roku - dodaje Paweł Paczek.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Wtorek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA