REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowa szkoła średnia w Markach? Podpisz petycję

Nauka

Powiat wołomiński ponownie rozważa budowę nowej szkoły średniej. Takie plany wcześniej zostały porzucone.

REKLAMA

Mało kto wie, że przy ulicy Wspólnej w bezpośrednim sąsiedztwie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w 2017 roku rozpoczęła się budowa szkoły technicznej przez samorząd powiatu wołomińskiego. Miasto we współpracy z powiatem przygotowało projekt budowlany, uzyskano pozwolenie na budowę, użyczono miejską działkę starostwu powiatowemu na potrzeby realizacji tej inwestycji i formalnie rozpoczęto budowę zakładając dziennik budowy. W założeniu miała to być nowa siedziba dla Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II.

Niestety do dziś szkoła istnieje jedynie na deskach kreślarskich projektantów, a powiat choć wydał dotychczas kilkaset tysięcy złotych na przygotowanie budowy, wstrzymał wszelkie prace związane z realizacją tej inwestycji tłumacząc się analizą, z której wynikać miał brak zapotrzebowania na kolejną szkołę średnią na terenie powiatu wołomińskiego (prowadzenie szkół ponadpodstawowych należy do ustawowych kompetencji samorządu powiatowego).

Dziś w przestrzeni publicznej ponownie powraca temat budowy nowej szkoły średniej w powiecie, dlatego też chcemy zwrócić uwagę obecnym władzom powiatu wołomińskiego, że posiadają gotowe rozwiązanie, które czeka na realizację. Radny powiatu wołomińskiego Arkadiusz Werelich przygotował petycję w tej sprawie skierowaną do władz powiatowych. Gorąco zachęcam do jej podpisania i udostępniania w sieci. Jako miasto również planujemy szereg działań związanych z promocją mareckiej lokalizacji pod nową szkołę średnią.

Jacek Orych

Burmistrz Miasta Marki”

LINK DO PETYCJI

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Wtorek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA