REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rozmowy w Starostwie Powiatowym w sprawie budowy szkoły ponadpodstawowej w Markach

Nauka

We wtorek miało miejsce spotkanie w Starostwie Powiatowym w sprawie budowy szkoły ponadpodstawowej w Markach. Oprócz Starosty Wołomińskiego, Adama Lubiaka, w spotkaniu udział wzięli: burmistrz Jacek Orych oraz radni powiatowi reprezentujący Marki: Ewa Rosa, Janusz Werczyński, Arkadiusz Werelich.

REKLAMA

Rozmowa poświęcona była rozwojowi oświaty na terenie miasta oraz współpracy przy budowie szkoły ponadpodstawowej w sąsiedztwie MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne.

Starosta Wołomiński, Adam Lubiak zna sytuację dotyczącą zaawansowania prac nad rozpoczęciem budowy szkoły, o czym informuje na swoim profilu facebookowym: „Historia pomysłu sięga 2012 roku, kiedy to ówczesne władze obu samorządów podpisały porozumienie o współpracy w tym zakresie. Dzisiaj wracamy do wspólnych rozmów oraz próby pozyskania środków zewnętrznych na realizację tej ważnej z punktu widzenia mieszkańców Marek (ale i nie tylko) inwestycji, której wartość szacowana jest na ponad 50 mln zł. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami doprowadzimy do szczęśliwego finału. Przed nami następne spotkania, również z kolejnymi samorządami z terenu Powiat Wołomiński - Ziemia Norwida i "Cudu nad Wisłą", gdzie padają tożsame propozycje.”

W spotkaniu wzięli udział również Piotr Borczyński - Wicestarosta Wołomiński, skarbnik Agnieszka Adam oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanna Skrzypczak. W ostatnich tygodniach w tej sprawie odbyły się też rozmowy m.in. z radnym Powiatu Radosławem Decem.

Źródło: FB.com

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Wtorek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA