REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nocne Marki pobiegły ulicami miasta

Sport

25 czerwca Marki stały się mekką biegaczy. Tego dnia zorganizowano ósmą edycję imprezy pod nazwą Nocny Marek. Ponad pół tysiąca biegaczy i fanów nordic walking spotkało się w naszym mieście, by sportowo rozpocząć wakacje.

REKLAMA

Najpierw na leśną trasę w okolicach Horowej Góry ruszyli fani nordic walking. Zwycięzcami zawodów okazali się Ewa Raciborska (Esja Team) oraz Karol Zabłocki (NW Człapski Team). Spośród mieszkańców Marek najszybciej do mety dotarli Aleksandra Maciejak i Zbigniew Mamla (oboje z klubu Marki na Kijach). Następnie na stadionie zameldowały się dzieci i młodzież, by rywalizować na krótszych dystansach - od 200 do 1200 metrów.

Zwieńczeniem sobotniego spotkania na stadionie miejskim był bieg na 10 i 5 km. Do mety na tych dystansach dotarło łącznie 280 zawodników. Wbiegających na stadion zawodników zachęcały dopingiem do końcowego wysiłku cheerleaderki z Akademii Pani Szafki, a na całej trasie słychać było gorący doping mieszkańców Marek. Tegorocznymi zwycięzcami klasyfikacji generalnej na 10 km zostali Krzysztof Wasiewicz (Kondycja) oraz Justyna Kostrzewska (Adidas Runners Warsaw), natomiast na 5 km tryumfowali: Tomek Mikulski (UKS Filipides Teresin) oraz Ewa Paciorek (Markowi Biegacze). W klasyfikacji drużynowej najlepsi na 10 km okazali się Markowi Biegacze przed Zabieganym Wołominem i zawodnikami Rembertów Team. Podobnie wyglądała klasyfikacja na 5 km, gdzie również tryumfowali zawodnicy Markowych Biegaczy oraz Zabieganego Wołomina.

Natomiast najszybszym Markiem na dystansie 10 km okazał się Marek Kwiecień (Markowi Biegacze), a na 5 km – Marek Krupiński.

- Dziękuję zarówno uczestnikom zawodów jak i organizatorom, służbom porządkowym oraz wolontariuszom. Bez ich wysiłku przygotowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe. Ciepłe podziękowania należą się też mieszkańcom, którzy niemal wzdłuż całej trasy zagrzewali zawodników swoim dopingiem - dodaje Jacek Orych, pomysłodawca imprezy, a także burmistrz Marek.

Organizatorami tegorocznej edycji byli: Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, Miasto Marki, Klub Sportowy Markowi Biegacze oraz grupa Marki na Kijach. Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

- Gorące podziękowania dla zawodników, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zjawili się tłumnie w sobotę na linii startu. Ósmy Nocny Marek już za nami, a my zabieramy się powoli do pracy nad kolejną edycją biegu, by wprowadzić rozwiązania, które podniosą poziom organizacyjny naszej imprezy - dodaje Urszula Mniszko, prezes Klubu Sportowego Markowi Biegacze.

Źródło: UM Marki

Fot.: Mariola Gawron

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana

REKLAMA