REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ponowny przetarg na remont kamienic

Miasto

Do kwietniowego postępowania nie przystąpiła żadna firma. Na nowe zamówienie będzie dofinansowanie ze źródeł rządowych.

REKLAMA

Pod koniec kwietnia ogłoszony został przetarg na modernizację ośmiu kamienic Briggsów. Na tę inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Z tego źródła jest zagwarantowane 4,5 mln zł.

Niestety, do kwietniowego postępowania nie przystąpiła żadna firma. Doszło do powtórzenia tego przetargu na zmodyfikowanych zasadach. Nie będzie dzielone zamówienie na trzy części, obecnie poszukiwana jest jedna firma, która zrealizuje całość prac. Zmienione będą też warunki płatności – na korzystniejsze dla wykonawcy. Informacja o zamówieniu pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej.

 - Do tej pory wyremontowaliśmy dziesięć zabytkowych kamienic. Teraz chcemy poprawić stan ośmiu pozostałych – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

W planach jest wyłonienie w przetargu firmy, która zrealizuje prace przy: Piłsudskiego 84, Słowackiego 1 i 3, Jasnej 5 i 7 oraz Barskiej 2,4 i 6.

- Sześć kamienic będzie wyglądać tak samo jak wyremontowana w ubiegłym roku kamienica przy Piłsudskiego 82 – z piękną, ceglaną elewacją. Na dwóch z nich natomiast zostaną położone nowe tynki – mówi Marcin Dąbrowski, naczelnik Zakładu Usług Komunalnych.

Ale remont nie obejmuje wyłącznie poprawy stanu elewacji zewnętrznej. W jego ramach inwestor przewiduje wykonanie izolacji piwnic, wymianę stolarki okiennej oraz doposażenie budynków w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej.

- Na oferty firm czekamy do 29 lipca. O wyborze zwycięzcy zdecydują cena oraz okres gwarancji/rękojmi – tłumaczy Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza.

Zabytkowe kamienice są pamiątką po angielskich przemysłowcach, którzy wybudowali w naszym mieście fabrykę przędzalniczą. Niegdyś mieszkali w nich pracownicy zakładu, obecnie znajdują się tu mieszkania komunalne.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Poniedziałek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Izy, Rajmunda, Seweryna

REKLAMA