REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pielgrzymka rowerowa dotarła do Radzymina

Turystyka

W niedzielny poranek, przed mareckim kościołem zebrała się grupa osób, dla których pogoda nie stanowi żadnego problemu. Jeszcze w sobotę prognozy nie zapowiadały niedzielnego słońca. Przed godz. 10:00 ośmioro uczestników „Rodziny Rowerowej Akcji Katolickiej Marki” wystartowało w otwierającej sezon pielgrzymce rowerowej do Radzymina, by wspólnie z wiernymi z całej diecezji złożyć dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

REKLAMA

Rowerzyści na miejsce dotarli bez jakichkolwiek problemów. Mały peleton mknął poboczem drogi krajowej S8. Załoga samochodu serwisowego, poruszającego się na końcu grupy, nie miała okazji do „akcji”, zapasowy rower nie musiał być wykorzystany, a napoje chłodzące przydadzą się w następnych eskapadach.

Peleton prowadził Pan Wiesław, który w przeddzień rajdu przejechał i sprawdził trzy warianty trasy, wybierając najodpowiedniejszy. Najdzielniejszą i najmłodszą rowerzystką była Ola, uczennica I klasy (sportowej) szkoły podstawowej.

Na miejscu uroczystości rowerzyści wzbudzili nie lada sensację i podziw, zarówno organizatorów, jak i uczestników Dnia Dziękczynienia. Na ręce organizatora wyprawy, gratulacje całej grupie złożył jeden z gospodarzy wydarzenia, Pan Zbigniew Piotrowski, burmistrz Radzymina. Grupa rowerzystów została gorąco przyjęta również przez księdza Krzysztofa Ziółkowskiego, kustosza sanktuarium, który obdarował wszystkich zawodników pamiątkowymi książkami.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta Dziękczynna pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC, biskupa Warszawsko-Praskiego. Wśród zgromadzonych można było zauważyć polityków i samorządowców wszystkich szczebli: od radnych gminnych, po posłów i senatorów RP. Licznie przybyła młodzież: harcerze, służba liturgiczna, młodzież szkolna, stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tworzący żywy pomnik Jana Pawła II. Wyróżniały się poczty sztandarowe wielu organizacji, stowarzyszeń, wojska, straży pożarnej i innych instytucji.

Po zakończeniu mszy świętowanie wciąż trwało. Sceną – na której dopiero co był ołtarz – zawładnęli wykonawcy, prezentujący różnoraki repertuar (od zespołów szkolnych, poprzez kapelę góralską, po raperów). Zabawa trwała do godzin wieczornych. Na przyległej łące, na dobre, rozkręcał się piknik. Nie było osoby, która opuszczała Radzymin zawiedziona. Wszyscy promienieli radością.

Wracając do Marek, „Drogą Golgoty Narodu Polskiego”, rowerzyści dotarli na radzymiński cmentarz, gdzie spoczywają żołnierze polegli w obronie Ojczyzny w 1920 roku. Cmentarz ten odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II w dniu 13 czerwca 1999 roku, w drodze powrotnej do Warszawy.

Źródło: www.akcja.marki.net.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA