REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Wybory
Marki mają nową Radę Miasta

Znana jest już lista nowych radnych, wybranych w wyborach samorządowych. Największa liczba radnych zakwalifikowała się z Komitetu Wyborczego Wyborców Burmistrza Jacka Orycha. Radnymi zostali wybrani także aktualny burmistrz Jacek Orych oraz jego zastępca Dariusz Pietrucha. Po czterech radnych mieszkańcy Marek wybrali z Prawa i Sprawiedliwości i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

| Wybory
Wybory
Jacek Orych wygrał w pierwszej turze (nieoficjalnie)

Całą noc były liczone głosy i pierwsze nieoficjalne wyniki wskazują, że w pierwszej turze, z wynikiem 70% głosów wybory samorządowe na burmistrza Marek wygrał Jacek Orych.

| Wybory
Kultura
MOK zaprasza na teatr lalek dla dorosłych

„Hamlet - zemsta bogów” to spektakl inspirowany dramatem Szekspira, ale jego forma jest niezwykła. Adam Walny stworzył spektakl z lalkami i marionetkami, które tworzą dwór zanurzony w ogromnych akwariach. 600 litrów wody zapewni niezapomniane wrażenia.

| Kultura
Miasto
Znane są wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego

Do 30 września można było oddawać głosy na projekty budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania było 600 tys. zł. 1482 osoby wzięły udział w tegorocznych konsultacjach społecznych i oddały głosy na zgłoszone zadania.

| Miasto
Na Sygnale
Kronika kryminalna z dni od 08.10.2018 do 14.10.2018

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 08.10.2018 do 14.10.2018. W Markach zanotowano jeden wypadek śmiertelny i jedną kradzież. Policja szczegółowo opisała wypadek motocyklisty, o którym informowaliśmy tydzień temu.

| Na Sygnale
Wybory
Odpowiedzialność prawna kandydata wobec wyborcy za obietnice wyborcze

Jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej, obecnie samorządowej. Obietnice wyborcze w zamian za oddanie głosu na danego kandydata to częste zjawisko w kampanii wyborczej. Ale czy kandydat może szastać obietnicami na lewo i prawo, a po wyborach śmiać się ze swoich wyborców, że naiwnie mu uwierzyli? Czy ponosi odpowiedzialność prawną za swoje obietnice wyborcze?

| Wybory
Wybory
Vademecum mareckiego wyborcy

Na jakie funkcje i stanowiska wybieramy w tych wyborach? Kiedy głosujemy, w jakich godzinach? Kto może głosować? Ilu kandydatów wybieramy? Gdzie głosujemy? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

| Wybory
Nauka
Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej w Markach (wideo i zdjęcia)

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. W Szkole Podstawowej nr 1 w Markach uczniowie brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez ja...

| Nauka
Nauka
Na Konwencie Edukacji dla Bezpieczeństwa zainscenizowano wypadek z udziałem kaskadera (wideo i zdjęcia)

16 października został zorganizowany Konwent Edukacji dla Bezpieczeństwa pt. "Zasady bezpieczeństwa znam więc radę sobie dam". Konwent skierowany był do uczniów szkół podstawowych w wieku 9-14 lat (IV-VIII klasa), którzy samodzielnie chodzą lub dojeżdżają na rowerze do szkoły. Na konwent zostały zaproszone delegacje dzieci z mareckich szkół podstawowych. Jednym z głównych punktów programu był poka...

| Nauka
Miasto
Święto Edukacji Narodowej w Markach

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej już po raz drugi w Markach spotkali się na uroczystości w gościnnych progach hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej 3 przedstawiciele Urzędu Miasta, placówek oświatowych z terenu miasta oraz radni.

| Miasto

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA