REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Miasto
Zapowiedź ćwiczenia Renegade/Sarex-21 - w Markach zawyją syreny

W dniach 17-21 maja 2021 r. odbędzie się ćwiczenie taktyczno-specjalne Renegade/Sarex-21 z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych na obszarze lądowym i morskim. W naszym mieście będą słyszalne syreny alarmowe.

| Miasto
Miasto
Powraca Marecka Szkoła Rodzenia

Rusza kolejna edycja Mareckiej Szkoły Rodzenia. Zapraszamy na 18:00 do CAF3 ul. Fabryczna 3 w poniedziałki i środy. Zajęcia rozpoczną się 2 czerwca 2021

| Miasto
Sport
Lekkoatletyczne czwartki dla dzieci w MCER

Luzowanie obostrzeń przez rząd to okazja, żeby powrócić do formy fizycznej. MCER zaprasza dzieci na zawody lekkoatletyczne. Gwarantuje dobrą zabawę, rywalizację i emocje.

| Sport
Kącik Prasowy
Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń covidowych

Dzisiaj rząd poinformował, że poluzuje covidowe restryckje szybciej niż zakładał. Dotyczy to przede wszystkim instytucji kultury. Na film, spektakl czy operę będzie można się wybrać od 21 maja (pierwotnie 28 maja). Odrobinę szybciej będzie można też skorzystać m.in. z basenów i siłowni. Te zostaną otwarte 28 maja (pierwotnie 29 maja).

| Kącik Prasowy
Kultura
Noc Muzeów w Mareckim Ośrodku Kultury (wideo)

Jedną z atrakcji będzie możliwość obejrzenia niezwykłej repliki kurtyny Mikołaja Konstantego Čiurlionisa podczas tzw. finisażu wystawy.

| Kultura
Miasto
Mieszkańcy chcą pozostawienia na stałe tymczasowego dojścia do MCER

Nowy dojazd do MCER od strony ul. Stawowej jest w trakcie budowy, dlatego powstało tymczasowe dojście Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Mieszkańcy domagają się jednak, aby przejście pozostało na stałe.

| Miasto
Miasto
Sygnalizacja świetlna na niebezpiecznym skrzyżowaniu coraz bliżej

Niebezpieczny odcinek DW631 w okolicy skrzyżowania z ul. Główną powodował wiele wypadków, a po otwarciu kolejnej odnogi tego skrzyżowania w kierunku Kobyłki, jest jeszcze bardziej niebezpiecznie i trudno włączyć się do ruchu z ulic podporządkowanych. Podjęto działania w kierunku poprawy tej sytuacji.

| Miasto
Miasto
Miasto dopłaci do wymiany pieca

200 tys. zł na "ograniczenie emisji i zanieczyszczeń poprzez trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ekologiczne" w budynkach z terenu naszego miasta. Miasto uruchamia program dofinansowania do wymiany pieców opalanych paliwem stałym.

| Miasto
Miasto
Od maja można składać deklaracje odpadowe na 2021 r. Jak wyliczyć swoją opłatę?

Od 1 maja do 29 czerwca mieszkańcy Marek zobowiązani są do składania deklaracji odpadowych na 2021 r. Wielu z Państwa uczyni to po raz drugi. Miasto odpowiedziało na najczęściej zadawane pytania w tej sprawie.

| Miasto
Sport
Odmrażanie sportu na obiektach MCER

Pakiet dobrych informacji z Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Zakazy uprawiania sportu będą zniesione.

| Sport

REKLAMA

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery

REKLAMA