REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Na Sygnale
Poszukiwany listem gończym Krzysztof Grabowski

Policjanci z Komisariatu Policji w Markach poszukują Krzysztofa Grabowskiego. Mężczyzna ścigany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu ściganego mężczyzny o kontakt z KP Marki w siedzibie jednostki przy ul. Sportowej 5 lub pod numerem tel. 47 72 4...

| Na Sygnale
Turystyka
O turystyce i rekreacji w Markach i powiecie

Nasze miasto i jego mieszkańcy udzielają wsparcia Fundacji Ogarnij Emocje, która realizuje zadanie publiczne zlecone przez Powiat Wołomiński pod nazwą „Przeprowadzenie audytu turystycznego powiatu wołomińskiego”. Z tej okazji odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano potencjał turystyczny Marek.

| Turystyka
Kultura
Warsztaty animacji poklatkowej

MOK zaprasza na zajęcia z cyklu "Wenecja Marek 1918". W ramach zajęć uczestnicy będą przygotowywać film w animacji poklatkowej poświęcony parkowi Wenecja.

| Kultura
Miasto
Rowerowa nauka w wakacje

Jak co roku, mobilne miasteczko ruchu drogowego będzie działać w wakacje przy Pałacu Briggsów.

| Miasto
Wybory
Wyniki wyborów w Markach w porównaniu do ogólnopolskich

Według wyników z blisko 100 proc. obwodów głosowania, Andrzej Duda może liczyć na 43,67 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski – na 30,34 proc. W Markach oddaliśmy ponad 18 tys. głosów. Zagłosowało 70,57 proc. uprawnionych. Wyniki różnią się od tych ogólnopolskich.

| Wybory
Miasto
Pieniądze z UE dla Wodociągu Mareckiego

Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej płyną dobre wieści – informuje Wodociąg Marecki (WM). Dzieje się tak za sprawą zwiększenia dotacji w ramach trzeciego etapu unijnego projektu. Przypomnijmy, że w marcu 2018 r. miejska spółka podpisała w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę, dzięki której uzyskała 19,3 mln zł bezzwrotnego wsparcia. Fundusz Spójn...

| Miasto
Nauka
Premier: od początku września dzieci i młodzież wracają do szkół

Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to jest pewna decyzja.

| Nauka
Miasto
ZSP z autorskim pomysłem na tańsze śmieci i uzdrowienie rynku odpadowego

Jedna opłata, jeden regulator i jeden operator – tak, zdaniem Związku Samorządów Polskich (do którego należą Marki) powinien wyglądać nowy system rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań. Środki z nowej opłaty miałyby trafiać głównie do gmin.

| Miasto
Wybory
Gdzie głosować? Sprawdź swój lokal wyborczy

28 czerwca większość z nas weźmie udział w wyborach na prezydenta. Jeśli żaden kandydat nie uzyska połowy głosów (plus jeden), potrzeba będzie druga tura. Wówczas odbędzie się 12 lipca.

| Wybory
Miasto
Będzie nowy supermarket w Markach?

Właściciel sieci Netto, czyli Salling Group, porozumiał się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności brytyjskiej spółki w naszym kraju, w tym jej 301 sklepów i dwóch magazynów. Będzie to największa transakcja w polskim handlu od czasu przejęcia Reala przez Auchan. Jeśli nowy właściciel przekształci wszystkie z zakupionych sklepów pod swoją nową markę, również sklep na Fabrycznej w M...

| Miasto

REKLAMA

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Kariny, Serafiny, Urbana

REKLAMA