REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Miasto
Schronisko z Nowym Dworze Mazowieckim będzie opiekować się mareckimi psami

Po kilku latach współpracy, Przychodnia Weterynaryjna Marwet kończy współpracę z Urzędem Miasta Marki, dotyczącą psów. Od nowego roku wszystkie odłowione psy będą trafiać do schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim.

| Miasto
Miasto
W zamian za elektrośmieci otrzymasz „choinkę”

Stary telewizor, nieczynny telefon, uszkodzona suszarka. Ile takich rzeczy zalega w naszych garażach, piwnicach czy pawlaczach. Pojawia się doskonała okazja, żeby ich się pozbyć i… jeszcze w zamian coś dostać. 15 grudnia 2018 roku, wspólnie z firmą Remondis Electrorecycling oraz Organizacją Odzysku Electro-System, miasto przygotowało świąteczną zbiórkę elektroodpadów i baterii.

| Miasto
Miasto
Podwykonawcy firmy Astaldi protestują. Plan zakończenia remontu Al. Piłsudskiego przed zimą mało realny

Firma Astali, która jest wykonawcą remontu Al. Piłsudskiego w Markach, tłumaczy opóźnienia brakiem wykwalifikowanej kadry, ale to najmniejszy problem tej firmy. Wczoraj zapowiedziany kolejny protest podwykonawców firmy Astaldi doszedł do skutku i sparaliżował komunikację kolejową. Protest nie dotyczy remontu Al. Piłsudskiego w Markach, ale problemy finansowe firmy remontującej główną ulicę Marek,...

| Miasto
Miasto
Marki na liście laureatów drugiej edycji akcji „Wiem, czym oddycham”

Zanieczyszczenie powietrza w Markach to coraz częściej dostrzegany i nagłaśniany problem. Do zamontowanych już czujników jakości powietrza, dołączy jeszcze jeden, który został ufundowany w konkursie „Wiem, czym oddycham”.

| Miasto
Miasto
Mikołajki w Markach

Mikołajki w Markach zaczęły się dziś, a będą trwały do 8 grudnia, kiedy to odbędą się kolejne wydarzenia dla dzieci. Na niespodziankę zaprasza Urząd Miasta Marki, na Mikołajki i dyskotekę zaprasza Szkoła Podstawowa nr 3, a wisienką na torcie mikołajkowym będzie "Genki English Christmas Party" - świąteczna zabawa z j. angielskim.

| Miasto
Miasto
Ekowskaz - nowy konkurs Wodociągu Mareckiego (wideo)

Mieszkańcy Marek stworzą wspólnie Ekowskaz, czyli kodeks dobrych praktyk ekologicznych. Dla zwycięzców konkursu Wodociągu Mareckiego przygotowano atrakcyjne nagrody, a imiona twórców „ekowskazów” pojawią się na zbiornikach filtrujących w nowej Stacji Uzdatniania Wody.

| Miasto
Miasto
KołoMarek ma przerwę zimową, co stało się okazją do podsumowania jego funkcjonowania jesienią

W sierpniu miasto podpisało umowę z Nextbike, a od października wystartował system rowerów miejskich KołoMarek. Do końca listopada można było korzystać z KołoMarka, teraz ma przerwę zimową, co stało się okazją do podsumowania statystycznego.

| Miasto
Kultura
Wiarę, Nadzieję i Miłość zagrają mieszkanki Marek - MOK zaprasza na spektakl (wideo)

Po raz trzeci przedstawienie "Album snów" wystawi Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Przedstawienie jest podróżą poetycko-teatralną poety (w tej roli aktor Jerzy Łazewski) do krainy dzieciństwa na Litwie. W podróży towarzyszą Miłoszowi Muzy: Wiara (Agnieszka Lużyńska), Nadzieja (Joanna Wieczorek) i Miłość (Pulina Borzecka), a także Mikołaj Konstanty Čiurlionis (Luiza Wojciechowska -...

| Kultura
Rozrywka
Harfa Ewy Bemowskiej i Kwazzy Mango Project - Qlturka Wieczorową Porą zaprasza

Qlturka Wieczorową Porą wraca w najbliższy piątek. Tym razem wystąpi Kwazzy Mango Project i Ewa Bemowska, która zagra na harfie.

| Rozrywka
Miasto
Tajemniczy klient w mareckich punktach z alkoholem

„Poproszę o dwa piwa” – gdy takie zdanie pada z ust dorosłego, nie ma potrzeby go legitymować. Co jednak, gdy taką prośbę składa osoba, która prawdopodobnie nie skończyła 18 roku życia? Obowiązkiem sprzedającego jest sprawdzenia wieku kupującego. Audytorzy prześwietli 75 punktów sprzedaży alkoholu w Markach.

| Miasto

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii

REKLAMA