REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Sport
Trybański Basket Day już 6 grudnia. Nowy termin, nowa formuła

Trybański Basket Day to wspaniała okazja aby świętować mikołajki w Markach rodzinnie i na sportowo. Wydarzenie jest skierowane do mieszkańców miasta Marki, w którym w sumie weźmie udział 40 par rodzic - dziecko (w wieku 6- 13 lat). Uczestnicy zostaną podzieleni na małe grupy.

| Sport
Miasto
Złożenie deklaracji odpadowej odłożone w czasie

Obecne deklaracje odpadowe będą nadal aktualne. W 2021 r. nowe deklaracje odpadowe będziemy składać od maja do czerwca.

| Miasto
Miasto
Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych dzięki zaangażowaniu mieszkańców Marek

Dzięki internetowemu głosowaniu przejścia dla pieszych wzdłuż Legionowej będą bezpieczniejsze. Pięć doświetlonych przejść dla pieszych zostało wywalczonych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

| Miasto
Kultura
Nowa strona internetowa Wirtualnego MOK-u

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego wznawia i rozszerza ofertę online. Codziennie nowe propozycje pojawią się na nowej stronie internetowej www.wirtualnymok.pl

| Kultura
Miasto
Marki w budowie – przegląd inwestycji miejskich

Co buduje się w Markach? Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną inwestycją jest budowa dojazdu do Szkoły Podstawowej nr 4. Na początku przyszłego roku startują prace. Z pozostałych inwestycji: rowy melioracyjne i nasadzenie drzew.

| Miasto
Miasto
Węzeł Kobyłka na obwodnicy Marek otwarty

Dziś o godz. 10.00 rozpoczęły się prace związane z wprowadzeniem stałej organizacji ruchu związanej z oddaniem do użytkowania węzła Kobyłka w ciągu S8 Marki-Radzymin. Dla podróżujących w stronę Warszawy przez węzeł Zielonka to dobra informacja – wreszcie powinno się odkorkować.

| Miasto
Na Sygnale
Areszt i dozór za rozbój na 81-latce

Trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobietę zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. 44-latek, już usłyszał zarzut dokonania rozboju na 81-letniej mieszkance Marek, której skradł torebkę damską z zawartością portfela i pieniędzy w kwocie 2300 złotych. Jego o rok młodszy kolega, sąsiad poszkodowanej usłyszał zarzut przyjęcia pieniędzy pochodzących z przestępstwa, kobieta po przesłuchaniu został...

| Na Sygnale
Miasto
Projekt budżetu na rok 2021: 30 mln zł na inwestycje

Wydatki – niemal 254 mln zł, dochody – 241,8 mln zł, inwestycje – prawie 30 mln zł. Tak wyglądają podstawowe liczby opisując projekt budżetu Marek na 2021 rok.

| Miasto
Sport
Okazałe zwycięstwo na koniec rundy jesiennej

Na zakończenie tegorocznych zmagań ligowych Marcovia pokonała na wyjeździe Okęcie Warszawa 5:0. Po dwie bramki zdobyli Patryk Czajka i Grzegorz Brzeziński. Do siatki trafił również Paweł Żmuda.

| Sport
Miasto
102. rocznica odzyskania niepodległości w Markach

Narodowe święto zostało uczczone w nietypowy sposób. Z uwagi na panującą pandemię przeniesiono w większości tradycyjne spotkania do świata wirtualnego.

| Miasto

REKLAMA

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina

REKLAMA