REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Miasto
8 osób zakażonych COVID-19 w powiecie wołomińskim. Pierwszy przypadek w Markach

Najpierw Zielonka, potem Ząbki, teraz my. Jesteśmy trzeci miastem w powiecie wołomińskim, w którym odkryto zarażenie osoby wirusem COViD-19. W całym kraju obecnie mamy ponad 1400 osób, którym testy potwierdziły obecność koronawirusa w organizmie.

| Miasto
Miasto
Druga Stacja Uzdatniania Wody już działa (wideo)

Nowe inwestycje mieszkaniowe wyrastają w naszym mieście jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi dynamicznie rośnie zużycie wody. Przez dwadzieścia lat zwiększyło się sześciokrotnie z 0,3 mln m sześc. do 1,8. Dlatego konieczne było wybudowanie drugiej Stacji Uzdatniania Wody w Markach. Dlaczego powstała, jak powstawała, czym się charakteryzuje, jak wygląda - o tym wszystkim w reportażu wideo:

| Miasto
Na Sygnale
Do 11 kwietnia nie będzie można się swobodnie przemieszczać

W związku z ogłoszoną przez rząd pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie, w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

| Na Sygnale
Miasto
Starostwo planuje wymianę nawierzchni toksycznych Orlików

Pod koniec lutego, portal Onet przedstawił ekspertyzy toksykologiczne, z których wynika, że boiska sportowe, popularne Orliki są niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Ekspertyzie poddano boiska szkolne na warszawskim Ursynowie oraz dwóch boisk szczecińskich szkół podstawowych. Na te doniesienia medialne zareagował Radny Powiatu Wołomińsiego Arkadiusz Werelich.

| Miasto
Na Sygnale
Odwołane poszukiwania Zuzanny Zawierucha

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że zaginęła 15-letnia Zuzanna Zawierucha. Pojawiły się nowe informacje w tej sprawie.

| Na Sygnale
Miasto
Kiedy powstanie dojazd do MCER od ul. Stawowej? Wszczęto postępowanie administracyjne

Jeszcze przed otwarciem Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rerkeacyjnego pojawiły się pytania, co z dojazdem do MCER? Drogi szutrowe, brak chodników i dróg rowerowych nie pasują do tak nowoczesnego obiektu. Po modernizacji ul. Mokrej czas na dojazd od strony Stawowej.

| Miasto
Powiat
Pierwszy zakażony koronawirusem w powiecie wołomińskim

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wołominie z dnia 21.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu wołomińskiego. związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

| Powiat
Nauka
Szkoły zamknięte do Wielkanocy

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan epidemii. Jak tłumaczył, chodzi o zapobieganie rozprzestrzeniania się epidemii. W tym celu także zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia szkół i przedszkoli.

| Nauka
Miasto
Apel do mieszkańców Marek

Zalecenia rządu o nie wychodzeniu z domu, akcja #zostanwdomu, pozamykane miejsca sportu, rekreacji i kultury, odwołane wszelkie wydarzenia, praca zdalna w domu – to wszystko ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. A jak do zaleceń stosują się mieszkańcy Marek? Zdaniem lekarza pracującego na terenie Marek – niezbyt sumiennie podchodzą do nich.

| Miasto
Na Sygnale
KP Marki poszukuje zaginionej 15-letniej Zuzanny Zawierucha

Policjanci z Komisariatu Policji w Markach poszukują zaginionej 15-letniej Zuzanny Zawierucha, która ostatni raz była widziana w dniu 10 marca 2020r w miejscu zamieszkania, z którego wyszła i do chwili obecnej nie powróciła, oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

| Na Sygnale

REKLAMA

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda

REKLAMA