REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Sport
MCER otwiera pływalnię

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne informuje, że po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac konserwacyjnych oraz badań wody po ponownym napełnieniu niecek basenowych, wznawia funkcjonowanie pływalni.

| Sport
Miasto
Krótsza droga między Markami a Kobyłką

W piątek nastąpiło otwarcie nowego połączenia Marek z Kobyłką. Teraz droga do Wołomina przez Kobyłkę jest znacznie krótsza do pokonania.

| Miasto
Sport
Rusza sekcja lekkoatletyczna w Markach

W tym miesiącu Marcovia otwiera nową sekcję dla dzieci i młodzieży. Zajęcia lekkoatletyczne będą się odbywać trzy razy w tygodniu.

| Sport
Sport
KPR Marcovia ROKiS na trzecim miejscu

Po dobrym początku turnieju 1/4 Mistrzostw Polski, piłkarki ręczne KPR Marcovia ROKiS zaliczyły dwie porażki, kończąc turniej na 3 miejscu.

| Sport
Miasto
Budżet obywatelski powiększony do 800 tys. zł

Radni jednogłośne przychylili się do wniosku o zwiększenie puli pieniędzy w tegorocznym budżecie obywatelskim. Do tej pory do dyspozycji mieszkańców było 600 tys. zł, w tej edycji – 800 tys. zł. Budżet rośnie więc o ponad 30 proc.

| Miasto
Miasto
Jest szansa na obniżenie hałasu przy obwodnicy Marek. GDDKiA wybrała wykonawcę ekranów akustycznych

W sierpniu ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i dobudowanie ekranów akustycznych wzdłuż mareckiego odcinka obwodnicy – od osiedla Kosynierów do rzeki Długiej. Dzisiaj (25 lutego) podpisała umowę z jego zwycięzcą.

| Miasto
Miasto
Zastępca Burmistrza Miasta Marki zrezygnował z pełnionego stanowiska

Jednym z punktów XXXI sesji Rady Miasta Marki, która odbyła się 24 lutego, było odwołanie drugiego Zastępcy Burmistrza Miasta Marki Grzegorza Kasprowicza.

| Miasto
Miasto
Kandydatury do zespołu Mareckiego Budżetu Obywatelskiego

Miasto zaprasza do udziału w pracach Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. W jego skład wejdą przedstawiciele burmistrza, rady miasta, organizacji społecznych działających na terenie miasta oraz mieszkańcy.

| Miasto
Rozrywka
Kino akcji w MCER (wideo)

Już w najbliższą niedzielę 28 lutego o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego odbędzie się projekcja najnowszej produkcji z 2020 Christophera Nolana, twórcy znakomitej trylogii „Mrocznego Rycerza”, „Incepcji” czy „Dunkierki”.

| Rozrywka
Miasto
Równanie dróg gruntowych po roztopach

Jak co roku na wiosnę, miasto rozpoczyna równanie dróg gruntowych. W naszym mieście liczą one około 75 km. Po zimie ogromna większość z nich będzie nadawać się do poprawy. Będą naprawiane, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

| Miasto

REKLAMA

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Poniedziałek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego

REKLAMA