REKLAMA

AKTUALNOŚCI
MiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

AKTUALNOŚCI

Miasto
Znany jest projekt Trasy Mostu Północnego przebiegającej przez Marki

Miasto proponuje plan zagospodarowania przestrzennego dla Trasy Mostu Północnego przebiegającej Marki. W siedzibie Urzędu Miasta Marki odbędzie się dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu z udziałem projektanta.

| Miasto
Kultura
Weekend z Mareckim Ośrodkiem Kultury: wernisaż i recital

W najbliższy weekend w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbędą się dwa wydarzenia: wernisaż wystawy „Detale i motywy” oraz recital Agnieszki Lużyńskiej „O nas… sentymentalnie”.

| Kultura
Rozrywka
"Włącz się z Nami w Święta”

Wodociąg Marecki startuje z kolejnym konkursem, tym razem na magiczne kartki bożonarodzeniowe. Na zwycięzców nie tylko czekają atrakcyjne nagrody, ale z najlepszych prac powstaną świąteczne pocztówki.

| Rozrywka
Rozrywka
Piknik Rodzinny "Historia, kultura i militaria" (wideo)

W najbliższą niedzielę, na placu przy siedzibie OSP Marki odbędzie się Piknik Rodzinny "Historia, kultura i militaria". Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji.

| Rozrywka
Na Sygnale
Kronika Kryminalna z dni od 07.10.2019 do 13.10.2019

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 07.10.2019 do 13.10.2019. W Markach zanotowano dwie kradzieże, jedną kradzież z włamaniem, jedno zdarzenie drogowe, zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

| Na Sygnale
Rozrywka
Senioriada integruje i inspiruje seniorów (wideo)

Po raz trzeci Marecka Senioriada przyciągnęła swoim programem aktywnych seniorów z naszego miasta. Największym wydarzeniem senioriady był występ kabaretu Koń Polski, ale recital Wojciecha Bardowskiego przeplatany quizami i konkursami - również przyciągnął uwagę seniorów. Tradycyjnie, program senioriady zakończyła potańcówka. Do tańca zagrał zespół Sokoły. A jak imprezę ocenili sami uczestnicy? Zob...

| Rozrywka
Rozrywka
Święto mareckich seniorów: III Marecka Senioriada (zdjęcia)

Występy, koncert, quiz i oczywiście potańcówka. III Marecka Senioriada była świętem radości i dobrego humoru. A głównym punktem programu był występ kabaretu Koń Polski.

| Rozrywka
Sport
XLIV Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach odbyły sie w Markach (wideo i zdjęcia)

W dniach 10-13 października w mareckim Centrum Konferencyjnym Sułtan odbyły się XLIV Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych. Po ubiegłorocznym sukcesie (I miejsce) w Osiecznej (woj. Wielkopolskie), UKS Struga został zobligowany do organizacji kolejnej edycji Mistrzostw właśnie w naszym mieście.

| Sport
Miasto
Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 11 października, trzy dni przed Dniem Edukacji Narodowej już po raz trzeci w Markach spotkali się na uroczystości w gościnnych progach hali sportowo-widowiskowej przy ul. Dużej 3 przedstawiciele Urzędu Miasta, placówek oświatowych z terenu miasta oraz radni. Przybyłych gości przywitał Burmistrz miasta Jacek Orych.

| Miasto
Sport
Jakie są szanse na awans Marcovii? Czy będzie sponsor tytularny? Wywiad z trenerem Konradem Kucharczykiem (wideo i zdjęcia)

Kolejne zwycięstwo odniosła pierwsza drużyna Marcovii. Tym razem podopieczni Konrada Kucharczyka pokonali Sokół Serock 5:3. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie Patryk Czajka. Po jednej bramce zdobyli Bartłomiej Gołasiewicz, Grzegorz Brzeziński i Michał Grykałowski. Przy okazji spotkania, trener Konrad Kucharczyk udzielił wywiadu i opowiedział o szansach awansu Ma...

| Sport

REKLAMA

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA