REKLAMA

Blogi - Z perspektywy...

Kuriery dwa…
Z perspektywy...Różne myśli, mniej lub bardziej rozczochrane

W ostatnim czasie moją uwagę zwrócił nowy tytuł o nazwie „Kurier Lokalny”, który pojawił się pośród bezpłatnych gazet.

2014-08-13 20:56:15

Z zaciekawieniem przejrzałem zawartość pierwszego, czterostronicowego numeru. Przyznam, że przez moment przemknęło mi przez myśl, że to wkładka, która wysunęła się z leżącego obok, również świeżo wydanego, sierpniowego numeru „Kuriera Mareckiego”. Wziąłem do ręki oba Kuriery i zacząłem przeglądać. Po wstępnej lekturze okazało się, że to jednak nie jest wkładka lecz gazeta mareckiego środowiska PiS.

Pozostaje pogratulować autorom i mieć nadzieję, że pojawienie się od kilku miesięcy Kulis Mareckich na trwałe otworzyło kranik i spowodowało większy wysyp prasy w naszym lokalnym, mareckim światku.

Zająłem się lekturą obu numerów. Pierwsze wrażenie przykuły oczywiście już tytułowe strony. W obydwu Kurierach pojawił się artykuł o tańszych biletach ZTM dla markowian. Różnica w gazetach dotyczy głównie akcentu kto rozpoczął inicjatywę, a kto ją sfinalizował oraz fotografii eksponujących liderów, którzy stoją za wymienionymi czynnościami. Zatem jak zwykle… sukces ojców ma wielu, a tylko porażka zwykle jest sierotą.

Bezsprzecznym jest dla mnie fakt, że uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych za komunikację ZTM z Warszawą jest dobre dla mieszkańców Marek. Pozostaje pogratulować ojcom sukcesu.

Ale zdecydowanie większe znaczenie dla mnie ma to, że potrzeby mieszkańców w zakresie transportu i komunikacji są znacznie większe i wymagają zdecydowanie nowego spojrzenia i podejścia. Chodzi o to, że szukanie efektywności finansowej w tym co już jest w dyspozycji mieszkańców, w tym przypadku to stanowczo za mało ambitny  cel. Świadczą o powyższym pewne fakty. Choćby w sąsiadujących z nami gminach (Ząbki i Zielonka) wprowadzono lub zostanie wprowadzona, darmowa komunikacja lokalna dla mieszkańców. Świadczą o tym również opinie mieszkańców Marek, wyrażone choćby podczas jednej z debat oksfordzkich, poświęconej temu tematowi. Gdyby przedstawiciele środowisk stojących za omawianymi tytułami mieli ochotę wziąć w niej udział, mogliby przekonać się na własne oczy i uszy, że temat lokalnej darmowej komunikacji, integrującej mieszkańców i łączącej ich ze światem zewnętrznym jest wart pochylenia się nad nim i głębszej analizy. I to już od dawna. Bo za te same pieniądze wydatkowane obecnie z kasy miasta, mieszkańcy mogliby mieć znacznie więcej do dyspozycji.


Z perspektywy...Różne myśli, mniej lub bardziej rozczochrane

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA

REKLAMA