REKLAMA

Blogi -

A na Zieleńcu zmiany, zmiany…
Mieszkańcy, Miasto, Marki - moja pasja!

Jeszcze kilka lat temu marecki Zieleniec był zapomnianą częścią Pustelnika. Większości mieszkańców Marek kojarzył się z połataną ulicą Główną, łączącą Pustelnik z drogą 631, oraz z nie zawsze czystymi lasami i przyległym do niego jeziorem Kruczek. Jednakże od pamiętnych podtopień w roku 2011 sytuacja się z roku na rok zmienia.

2014-09-27 08:08:47

Pierwszym sukcesem było odtworzenie i naprawa rowów melioracyjnych, czego udało się dokonać dzięki środkom własnym gminy, jak i dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Niestety nie wszystkie rowy wyglądają wzorowo, ale to jest właśnie powód do dalszych działań w tym temacie. Pamiętam wiele rozmów z mieszkańcami ulic Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej, Ceglanej, Przyleśnej i Głównej na temat problemów z wodą, braku chodników, stanu dróg odchodzących od ul. Głównej czy też placu zabaw przy placu Zgody. Powoli i systematycznie staramy się zmieniać oblicze Zieleńca.

Kolejne inwestycje, nawet drobne, zmieniają oblicze okolicy oraz podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców. Montaż lustra drogowego, poprawa stanu dróg, budowa chodnika w ulicy Głównej, o który wielokrotnie zabiegałem, spowodowała, że naszym mieszkańcom żyje się lepiej i bezpieczniej. Czeka nas jeszcze poważna modernizacja i rozbudowa placu zabaw. Realizację tego projektu wygraliśmy wspólnie w ramach głosowania budżetu obywatelskiego.

Czego Nam jeszcze brakuje na Zieleńcu? Przede wszystkim lepszych dróg bocznych (destrukt zabezpieczony masą bitumiczną), chodnika łączącego ulicę Główną z ulicą Stawową, dalszych prac odwodnieniowych (budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Głównej wraz z przyłączeniem do niej rowów), boiska przy ul. Głównej, koszy na śmieci wzdłuż granicy lasu oraz monitoringu na ulicy Głównej.

Czy realizacja tych potrzeb jest możliwa? Oczywiście, tak, jest to możliwe – potrzebna jest determinacja i zaangażowanie mieszkańców. Mówiono często, że Zieleniec to zapomniana część Pustelnika. Teraz się to zmienia i będzie dalej zmieniać na lepsze.


Mieszkańcy, Miasto, Marki - moja pasja!

Udostępnij:


REKLAMA

Galeria zdjęć

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Niedziela
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii

REKLAMA

REKLAMA