REKLAMA

Blogi -

Czy marecka komunikacja będzie darmowa ?
Mieszkańcy, Miasto, Marki - moja pasja!

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować naszym czytelnikom za wiele ciepłych słów poparcia naszych pomysłów a szczególnie idei wprowadzenia własnej, darmowej, przyjaznej komunikacji miejskiej w obrębie miasta oraz w kierunku Warszawy.  Oczywiście w pierwszych słowach padały pytania – jak to możliwe, że może być darmowa ? Przecież płacimy podatki pośrednie i lokalne, skąd finansujemy  między innymi obecnie dopłaty do biletów. Zacznijmy od początku czyli wyjaśnienia idei Darmowej Komunikacji w naszym mieście. Darmowej ze względu na portfele mieszkańców, które są namacalne dla nich a nie ich podatki, które widzą praktycznie raz czyli przy rozliczeniu rocznym. Nasza propozycja to ULŻENIE materialne mieszkańcom bo to MOŻEMY zrobić właśnie poprzez wprowadzenie Własnej Komunikacji w ślad za innymi miastami w naszym kraju.

2014-10-20 20:28:16

Wszyscy racjonalni mieszkańcy, którym leży na sercu zarówno samo miasto jak i jego mieszkańcy powinni być zainteresowani ukróceniem obecnej sytuacji w której tak NAPRAWDĘ mieszkaniec naszego miasta płaci za bilety w całości po pierwsze z własnego portfela i z drugiej strony z obowiązkowych podatków za które UM wykupuje część wartości biletów – taką sytuację należy określić jako chorą. Nasza propozycja , a więc stworzenie własnej komunikacji poprzez wykup usługi w pierwszym etapie to potencjalne oszczędności. Pamiętajmy, iż obecnie koszty budżetu w zakresie komunikacji to nie bagatelna kwota 4 mln zł i będzie rosła bez praktycznej możliwości wpływu z naszej strony . Inne propozycje m.in. Darmobus to kreowane dodatkowych kosztów a nie oszczędzanie czy tez racjonalne gospodarowanie środkami naszej gminy. Nasza komunikacja musi być tańsza w administrowaniu, darmowa i przyjazna dla mieszkańców. Dziś mieszkańcy mają do przystanków po 3 km, powinniśmy dążyć do zmniejszenia tych odległości do maksimum 0,5 km. Wewnętrzna komunikacja nie tylko wpłynie na portfele naszych mieszkańców ale również ożywi nasze miasto.


Mieszkańcy, Miasto, Marki - moja pasja!

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka

REKLAMA

REKLAMA