REKLAMA

Blogi - Na szpilkach

10 POWODÓW
Beaty punkt widzenia, jej troski i marzenia

DLA KTÓRYCH MARCIN PIOTROWSKI JEST MOIM KANDYDATEM NA BURMISTRZA Z UZASADNIENIEM I PRZYKŁADAMI Zupełnie subiektywny, w kolejności przypadkowej, całkiem osobisty, mój własny spis powodów, dlaczego krzyżyk pojawi się tam, gdzie i Wasze powinny się pojawić – czyli przy nazwisku Marcina Piotrowskiego.

2014-11-13 21:20:42
 1. Jest człowiekiem lokomotywą.

  Nie bez kozery ma ksywę Pendolino vel Pośpieszny. To chodzący wulkan pozytywnej energii. Zawsze uśmiechnięty. Goni do przodu, ale za to z głową. Wyciąga wnioski z przeszłości, ale liczy się dla niego to, co tu i teraz oraz przede wszystkim to, co będzie jutro. Działa szybko i sprawnie.
  Mój przykład:
  Marcin pcha nas do przodu. Nie pozwala się nudzić, bo wciąż jest coś do zrobienia dla mieszkańców. Pamiętam, jak wpadał cały upaćkany cementem (w trakcie remontu remizy) na zajęcia UTW, które zorganizował dla seniorek, upewniał się, czy umówiony prowadzący się pojawił, a w drodze jeszcze rozwoził chleb, by pomóc pani, która go piekła na zamówienie. Ot cały Pośpieszny… Bez wytchnienia, aby tylko innym było lepiej, łatwiej… 

 2. Jest urodzonym społecznikiem.
  Daje siebie innym każdego dnia.
  Mój przykład:
  Jest od wielu lat wolontariuszem WOŚP i Szlachetnej Paczki.
  Wspiera w codziennych zmaganiach mieszkańców kamienic i mieszkańców ulicy Wspólnej.
  Nie odmawia pomocy braciom mniejszym. Jako jeden z niewielu odpowiedział błyskawicznie na moją prośbę zbudowania budy dla potrzebującego psa. Nie ma znaczenia, czy trzeba wyczarować pralkę dla starszej samotnej osoby, zebrać karmę dla zwierząt, czy oddać krew. Jest zawsze dostępny. Powiecie: lanser. Odpowiem tak: W tej sytuacji to ja też jestem lanser. I od rej lanserki to mam tylko worki pod oczami, ból pleców i odciski. Zatem zapraszam oponentów do towarzyszenia Marcinowi i mnie w jakiejkolwiek akcji społecznej, do wyboru do koloru. Spróbujcie najpierw tej lanserki, a potem pogadamy… Nikt, kto nie podarował swojego wolnego czasu za darmo innym, nigdy nie dostanie nawet pół mojego głosu…

 3. Nie twierdzi, że wszystko wie najlepiej.
  Zbiera wokół siebie ekspertów. Przygotowuje się do projektów bardzo rzetelnie.
  Mój przykład:
  Jego wizja miasta oparta została na wiedzy ekspertów z różnych dziedzin – zaczynając od komunikacji miejskiej (Clayton Reklewski Louis – Jean,  Stanisław Mrozik - eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Ewaryst Hille – ekspert Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii), poprzez koncepcję dróg (Elżbieta Janiszewska – Kuropatwa, była wiceminister budownictwa oraz dyrektor w Głównym Urzędu Nadzoru Budowlanego), rynku miejskiego i tożsamości  (Piotr Rogalski – Fundacja im. Bernardo Morando, miasto Zamość), bezpieczeństwa (Robert Gawryś Absolwent Wyższej Szkoły Policji, Akademii Obrony Narodowej), aż do rozbudowy infrastruktury edukacyjnej oraz mieszkalnictwa komunalnego (Dariusz Koc – ekspert Krajowej Agencji Poszanowania Energii)

 4. Łączy ludzi.
  W przeciwieństwie do JNP, który podbiera pomysły innych i się pod nimi podpisuje odsuwając pomysłodawców w kąt. Ba! Usuwając ich najdalej jak się da.
  Marcin Piotrowski łączy pokolenia – potrafi poprowadzić projekty dla seniorów i włączyć się w działania z dziećmi i młodzieżą. Do prowadzonych przez siebie projektów zaprasza innych.
  Mój przykład:
  Zaangażowanie młodych ludzi do pomocy seniorkom – Marcin zainicjował Uniwerek dla Seniorek i zachęcił innych do poprowadzenia dla nich za darmo zajęć z informatyki czy pierwszej pomocy.

 5. Jest zaangażowanym rodzicem.
  Tu można by napisać książkę, ale podam przykład ogólnomarecki – działania na rzecz SP4: prace remontowe na terenie szkoły, montaż stojaków na rowery, udział w jarmarkach na rzecz pozyskania funduszy na doposażenie sal lekcyjnych.

 6. Potrafi pracować nad swoimi słabościami.
  Mój przykład: a nawet dwa przykłady, w końcu to jest moja wyliczanka, to co sobie będę żałowała:
  a) jeszcze nie tak dawno zbyt szybko mówił – teraz jest zdecydowanie bardziej opanowany, pracuje nad swoim charakterem
  b) zadbał o swoje zdrowie – pokazał, że chcieć to móc.

 7. Nie unika konfrontacji i bezpośrednich rozmów z mieszkańcami
  Mój przykład: Jako jedyny wraz ze swoim komitetem zainicjował spotkania informacyjne z mieszkańcami. Najpierw w postaci debat oksfordzkich, następnie spotkań przy kawie. Wierzę, że debaty wpiszą się na stałe w marecką rzeczywistość i będą swoistym forum wymiany mądrych myśli na temat życia w naszym mieście.

 8. Nie odmawia prośbom. Kieruje sprawy na właściwe tory. To człowiek czynu.
  Mój przykład: Potrzebowałam miejsca dla spotkań Mareckiego Klubu Kobiet z Pasją. Niestety ówczesna vice-burmistrz Sylwia Matusiak mi odmówiła twierdząc, że nie ma szans na załatwienie jakiejkolwiek Sali w szkole czy innym miejscu. Marcin po prostu dał mi klucze do sali. Tylko tyle i aż tyle.

 9. Podaje konkretne źródła finansowania swoich projektów.
  Mój przykład: www.mareckaalternatywa.pl Widzieliście to już na pewno w wersji drukowanej w ostatnich Kulisach mareckich i jest w wersji elektronicznej na www Mareckiej Alternatywy, więc się nie będę powtarzała.

 10. Nie boi się ciężkiej pracy.
  Mój przykład:
  Nie raz widziałam go brudnego, ubłoconego, z pozdzieranymi rękami. Jeśli była taka potrzeba brał pędzel, łopatę, młotek i po prostu robił. Remontował, wycinał, kleił, wylewał beton, dokręcał i tym podobne. Na równi ze wszystkimi… I to w wolnym czasie. Takie ma hobby…

 11. JEST STRAŻAKIEM OCHOTNIKIEM. To już wyjaśnia wszystko. Tu nawet nie trzeba przykładów…

 Miało być 10 punktów, wyszło mi 11. Ale to moja lista, więc mi wolno. Możecie stworzyć swoją listę i napisać, dlaczego Wy też jesteście "ZA" zmianami i postępem w naszym mieście. Ważne, aby krzyżyk pojawił się w niedzielę przy właściwem nazwisku. Jego nazwisku - Marcina Piotrowskiego. Warto.


Beaty punkt widzenia, jej troski i marzenia

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

REKLAMA