REKLAMA

Blogi - Z perspektywy...

Mamy nową Radę Miasta na najbliższe 4 lata!
Z perspektywy...Różne myśli, mniej lub bardziej rozczochrane

A w niedzielę wybierzemy burmistrza…

2014-11-28 14:10:11

Choć z systemem informatycznym były problemy, nie przeszkadzało to na szczęście, żeby poznać oficjalne wyniki naszych lokalnych rozstrzygnięć. Wybraliśmy radnych na najbliższą kadencję (link: http://www.marki.pl/www/pdf_aktualnosci/2564.pdf), otwarte pozostaje  jeszcze rozstrzygnięcie, kto zasiądzie w fotelu burmistrza.

Czytając oficjalną informację o wynikach wyborczych do rady, przyszły mi do głowy pewne myśli.

Pojawiły się i pojawiają w różnych postaciach gratulacje dla wygranych oraz ich podziękowania wyborcom za oddane głosy. Chciałbym dopisać się do tej listy podziękowań i gratulacji, rozszerzając ją jednak o jeszcze COŚ.

Gratuluję i dziękuję wszystkim kandydatom, którzy podjęli decyzję o starcie, że ją podjęli. Pozwoliło to – nam, mieszkańcom – na dokonanie wyboru. Podjęcie decyzji o starcie zwykle wiąże się z przełamaniem pewnych barier, obaw i wątpliwości, a dla wielu oznacza to również zaangażowanie się w szereg działań społecznych.

Zwykle tak jest, że przegranych jest kilku, a wygrany jest jeden.

Nadrzędna zasada świata komercji stanowi, że „Punkt 1: Klient ma zawsze rację. Punkt 2: Jeśli jak nie jest, patrz punkt 1”.

Na pierwszy rzut oka powyższe wydaje się być brutalne, ale przecież … w codziennym życiu zdecydowanie częściej bywamy Klientami, a nie dostawcami. Może zatem coś w tym jest?

Na wyborców patrzę podobnie. Są Klientami. Niestety, wybory tegoroczne stoją dla mnie – wyborcy – pod znakiem zapytania.

Szczególną uwagę przykładałem do finansów naszego miasta. Szczególnie zwracałem uwagę na wprowadzenie budżetu zadaniowego.

Czy to nastąpi – niestety nie wiem, jeśli nie nastąpiło do tej pory – obawiam się, że nie nastąpi również w ciągu najbliższych 4 lat.

Kolejną kwestią jest ustrój panujący w naszej gminie, styl i sposób wykonywania mandatu radnego, funkcjonowanie poszczególnych komisji w RM, publikowania dokumentów do wiadomości całej mareckiej gawiedzi. Czy w tym zakresie nastąpi jakieś odświeżenie? Czas pokaże.

Pozostaje czekać na realizację TWARDYCH obietnic – CZEKAMY NA DROGI wg standardu z ulicy Radnej. Sama nazwa ulicy wszakże powinna już zobowiązywać.


Z perspektywy...Różne myśli, mniej lub bardziej rozczochrane

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA

REKLAMA