REKLAMA

Blogi - Moje Marki

Jeden to prawie nic, a może wszystko
Jarosław Jaździk

Są ludzie, którzy jątrzą, podjudzają i destabilizują. Każda niegodziwość jest dobra, żeby tylko poczuć się lepiej i rosnąć we własnych i popleczników oczach. Osobiście tego nie akceptuję i mam nadzieję, że większość osób też. 

2015-03-10 20:15:30

Niestety tacy niegodziwi ludzie są obok nas i często nie potrafimy ich rozpoznać, śliscy i nieszczery, obgadują, i podjudzają innych. Ich własny wyimaginowany cel jest wszystkim i zrobią każdą niegodziwość, żeby go osiągnąć. Żadne ofiary nie mają dla nich znaczenia, każde kłamstwo jest dobre, liczy się tylko wymyślony cel. Możemy to obserwować w skali makro i mikro, a to przecież my wszyscy tworzymy świat, nasze duże i małe podwórko. Dlaczego otacza nas mgła niegodziwości, a dobroć ginie w jej odmętach? Dlaczego zamykamy się w naszych domach i myślimy tylko o sobie? Komputer zastępuje znajomych a rodzinę widzimy, gdy są święta. Powiecie – dzieci, praca, dom, oczywiście jest w tym wiele racji, ale to nie może być usprawiedliwienie. Każdy może znaleźć trochę czasu dla innych i zmienić swoją ulicę, okolicę, miasto. To my mieszkańcy mamy do tego największe prawo, tworzymy społeczność, która powinna być naprawdę obywatelska. Powinniśmy otwierać drzwi naszych domów i wychodzić do innych, poznawać sąsiadów i razem budować przyszłość naszego miasta. Ważne, żeby nasze poczynania były uczciwe. Każdy sam przed sobą musi je weryfikować i nie dawać sobie zbyt łatwo rozgrzeszenia, wtedy świat będzie lepszy. Bierzmy przykłady z tych, którzy pomagają innym, jeżeli popatrzycie uważnie, to na pewno w śród znajomych macie takie osoby, pomóżcie im – wspólnie zrobicie więcej.

Marki opowiedziały się za zmianami, jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy w tym swój udział. Prawo naszego wyboru to wielka obywatelska odpowiedzialność - to my mieszkańcy wybieramy człowieka i dajemy mu prawo reprezentowania nas. Dlatego powinniśmy wybierać ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem udowodnili przydatność dla naszego miasta, mają pomysły, które potrafią wcielać w życie. Przesłanką do oddania głosu nie powinny być znajomości ani miejsce urodzenia, ponieważ nie to kształtuje człowieka. Trzeba pamiętać, że osoby pochodzące z dużych miast mają większe wymagania, a to będzie na pewno plus dla miasta. Reprezentować nas powinna osoba, która sprawdziła się w działaniach dla społeczności lokalnej i miasta. Powinniśmy mieć z przedstawicielem kontakt, dobrze, gdy znamy jego numer telefonu, ta wiedza to dowód otwartości i uczciwości w stosunku do wyborców. Reprezentowanie mieszkańców to praca i służba, dla tych, którzy oddali swój głos, to oni maja prawo rozliczać.     

Już za kilka dni w niedzielę 15 marca, wybory uzupełniające w okręgu numer 8, mieszkańcy będą mieli do podjęcia bardzo ważną decyzję – wybór dwudziestego pierwszego członka Rady Miasta Marki. Dziś sytuacja jest bardzo trudna, układ w radzie jest zrównoważony, dokładnie dziesięć do dziesięciu. Już kilka razy przekonaliśmy się, co to znaczy. Wielogodzinny wybór przewodniczącego rady, kolejna sesja, na której do trzeciej rano wybierano zastępcę przewodniczącego, były też i takie, które się nieodbyty, a to dopiero początek. Wyborcy powinni dobrze się zastanowić i wybrać do rady osobę aktywną, która udowodniła swoje oddanie dla miasta i gwarantuje dobrą współpracę z burmistrzem. To bardzo ważne, ponieważ do sprawnego zarządzania miastem potrzebna jest większość, przy jej braku można spodziewać się niełatwej pracy dla burmistrza. Mieszkańcy, którzy mają głosować 15 marca, powinni wykorzystać szansę dla miasta i podjąć bardzo rozważną decyzję. Wybrać osobę otwartą i wspierającą nowego burmistrza i zmiany w mieście, na które wszyscy czekają. 


Jarosław Jaździk

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Niedziela
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola

REKLAMA

REKLAMA