REKLAMA

Blogi - Blog Ani

Reklamacja butów
Ania

Jak reklamować buty?

2015-09-07 10:35:46

Zareklamowanie butów niezgodnych z umową

Wielu kupujących doznało takiej sytuacji w życiu, gdy w czasie eksploatacji butów doszło do ich zniszczenia. Wady mogą być różne, może to być między innymi przetarta podeszwa, rozklejenie podeszwy albo materiału i mnóstwo innych. Na ogół większość ludzi po prostu wyrzuca takie obuwie. Niemniej jednak, jeśli buty nie należały do tanich, dla przykładu kosztowały kilkaset złotych, wówczas nie jest wcale prosto odpuścić, gdyż zgodnie z prawem należy reklamować obuwie, a sprzedający musi reklamację przyjąć. Jeśli sprzedawca, mimo kwalifikujących do reklamacji wad nie chce jej uznać, w takim przypadku niezbędne jest skorzystanie z usług specjalisty, którym jest rzeczoznawca obuwia.

Kiedy należy zgłosić się do rzeczoznawcy?
Opinia rzeczoznawcy jest przydatna, jeżeli sprzedawca nie chce nawet słuchać o przyjęciu reklamacji. W takim przypadku konsument musi udać się do rzeczoznawcy, żeby ten wydał odpowiednią opinię dotyczącą butów i jego wad. Opinia tego rodzaju nie jest usługą kosztowną, a więc skorzystać z takiej pomocy oczywiście warto, żeby móc dopiąć swego, to znaczy zmusić sprzedawcę do uznania reklamacji. Reklamacja obuwia musi być przeprowadzona w odpowiedni sposób, dlatego skorzystanie z opinii rzeczoznawcy jest niezwykle przydatne w takiej sytuacji. Opinia pozwoli nam poznać przyczyny zaistnienia wad, które należy przedstawić sprzedającemu. Takie dokładne przygotowanie się do sprawy już jest dla wielu sprzedawców sygnałem, że konsument będzie walczył o reklamację, właśnie dlatego często sprzedawcy po prostu ją uznają, w związku z tym warto zdecydować się na taką pomoc przy reklamacji obuwia.

Opinia - czy za każdym razem jest korzystna dla kupującego?
Odpowiedź brzmi - nie. Zdarza się, że konsumenci chcą, by opiniodawca napisał to co sobie oni zażyczą. Niewątpliwie nie jest to wykonalne, ponieważ ekspert ten bada faktyczny stan butów. Musi on w związku z tym przygotować opinię, która będzie zgodna z prawdą.


Co zapewnia reklamacja?
Jeżeli obuwie rzeczywiście, wedle opinii opiniodawcy, jest niezgodne z umową i klient może je zareklamować, każdy powinien wiedzieć, jak wygląda dalsze postępowanie. Potwierdzona reklamacja butów nie musi wcale być związana z wymianą butów na nowe. Sprzedawca może bowiem zaoferować naprawę obuwia, o ile jest ona możliwa. Zwykle jednak buty są po prostu zamieniane na nową parę. Jeśli jednakże nie ma takiej możliwości, w takiej sytuacji sprzedawca może wybrać jedno z dwóch rozwiązań – może albo zniżyć cenę obuwia, albo tez po prostu zwrócić gotówkę kupującemu.

Gdzie można znaleźć ekspertów?
Najmniej skomplikowanym i najszybszym sposobem jest rzecz jana skorzystanie z internetu. Po wpisaniu odpowiedniego hasła odnaleźć można wielu rzeczoznawców blisko swojego miejsca zamieszkania. Wybierając eksperta, warto wybrać osobę, która posiada kwalifikacje jako biegły sądowy obuwie. Dzięki temu w sytuacji walki o swoje prawa na drodze sądowej, walka ta będzie skuteczniejsza i szybsza. Rzeczoznawców można także znaleźć dzwoniąc po prostu do Inspekcji Handlowej, tam przekażą nam kontakt do najbliższego naszego miejsca zamieszkania opiniodawcy.


Ania

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny

REKLAMA

REKLAMA