REKLAMA

Blogi - Blog Ani

Grzybica paznokci – schorzenie dotyczące coraz większej liczby Polaków
Ania

Grzybica - kiedy może powstać?Grzybica jest niezwykle nieprzyjemną dla ludzi chorobą. Istnieje mnóstwo powodów pojawienia się choroby grzybicze

2015-09-23 08:15:35


Można się nią zainfekować w miejscach publicznych takich jak między innymi sauna czy basen. Może być wywołana również różnorodnymi chorobami takimi jak chociażby cukrzyca, zaburzenia krążenia czy schorzenia żołądkowe. Na grzybicę zazwyczaj zapadają także osoby, u których układ immunologiczny został osłabiony lub został upośledzony chociażby na skutek leczenia chemioterapeutycznego.

Grzybica paznokci – jakie są jej symptomy?
Grzybicę paznokci należy zacząć leczyć w jak najszybszym czasie. Już w przypadku dostrzeżenia nawet malutkich objawów należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Każdy powinien w następstwie tego wiedzieć, jak zidentyfikować objawy grzybicy paznokci. Paznokcie zainfekowane grzybicą po prostu zmieniają swój odcień, stają się białe lub żółte, w następnej kolejności są po prostu brunatne. Zaczynają być w dodatku bardzo łamliwe, aby w krótkim czasie stać się bardzo grubymi. Pielęgnacja takich paznokci może stać się wymagająca. W nieleczonej grzybicy paznokci, płytka może po prostu zacząć odpadać. Do objawów choroby grzybiczej wlicza się dodatkowo nieprzyjemne swędzenie stóp jak również pojawienie się brzydkiego zapachu.

Grzybica stóp - jak ją wyleczyć?
Jeżeli zauważymy objawy grzybicy stóp trzeba tak szybko jak to tylko możliwe wdrożyć odpowiednie leczenie. Trzeba natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że leczenie takie musi zostać przeprowadzone przez doktora. Leczenie się na własną rękę sprzedawanymi w sklepie produktami bez recepty nie jest odpowiednim wyborem. Rzecz jasna, objawy mogą zniknąć, jednak po pewnym czasie i tak znowu wrócą. Jedynym efektywnym sposobem leczenia grzybicy jest zastosowanie leków zaordynowanych przez medyka.

Grzybicę należy leczyć w sposób odpowiedni. Każdy chory musi poza tym zdawać sobie sprawę z tego, że leczenie potrwa jakiś czas. Warto przestrzegać odpowiednich zasad na temat pielęgnacji stóp, żeby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo zachorowania na choroby grzybicze.


Ania

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny

REKLAMA

REKLAMA