REKLAMA

Blogi - Blog Ani

Co każdy powinien wiedzieć o wymianie opon samochodowych
Ania

2016-02-02 20:45:04

Co sezon, innymi słowy późną jesienią i oczywiście wczesną wiosną tysiące kierowców wybiera się do zakładów zajmujących się wulkanizacją oraz wymianą opon. Jest to spowodowane wymianą opon letnich na zimowe i oczywiście powrotu do opon letnich w czasie wiosny. Tego typu wymiana opon jest potrzebna, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, które panują w naszym kraju. Przy okazji wulkanizacja opon opiera się o ich oględziny, konserwację oraz naprawę potencjalnych uszkodzeń, które w ogumieniu z reguły występują.

Wyważenie i przegląd opon
Firmy, które zajmują się wymianą a także wulkanizacją opon proponują dodatkowo przeglądy, nierzadko sprzedaż, jak również naprawę opon. Dodatkowo możliwe jest po jakimś czasie bieżnikowanie opony, powinno to niemniej jednak zostać wykonane jedynie wtedy, kiedy wiek opony będzie niższy od określonej wartości. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, wymiana opon ma obowiązek być także połączona z wyważaniem kół. Polega to na odpowiednim obciążeniu w konkretnym miejscu opony, co umożliwi zredukować jej ewentualne bicie, albo też całkowicie wyeliminuje niedokładność która związana jest z krzywizną felgi. Skontrolowanie opony to zwłaszcza przegląd bieżnika, sprawdzenie wieku opony, a dodatkowo również takich elementów jak kondycja ogumienia.

Celem jest bezpieczeństwo
Nawet mała dziurka w oponie może w błyskawicznym tempie zamienić się w niezwykle niebezpieczne zjawisko, którym jest rozwarstwienie opony. Niestety, w wypadku opon jest to nadzwyczaj częsty problem, wynikający w głównej mierze z faktu, że zdolność do zachowania ciśnienia przez oponę jest po prostu zachwiana. Właśnie dlatego kluczowe jest, aby wulkanizacja opony mogła zostać przeprowadzona natychmiastowo po tym, gdy zostanie wykryty chociażby niewielki uszczerbek w oponie. Pozwoli to wyeliminować ewentualne problemy z rozwarstwieniem się i następującym niszczeniem opon. Co więcej, bezpieczeństwo także zostaje zachowane, bowiem opona nie jest narażona na inne uszkodzenia, w tym między innymi na takie uszkodzenia jak przykładowo pęknięcie, które może doprowadzić do rozerwania.

 


Ania

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny

REKLAMA

REKLAMA