REKLAMA

Blogi - Pegaz i Wena

Czy da się ujeździć Pegaza? - dalszy ciąg...
emka

część 2

2014-07-22 21:43:29

Minęło wiele faz księżyca a Pegaz włóczył się po manowcach usiłując zapomnieć o Wenie. Mimo starań, nie mógł, wszystko mu ją przypominało gdziekolwiek nie spojrzał ale najbardziej gdy patrzył na staw pokryty zieloną rzęsą i nocą odbijające się w nim gwiazdy. Tak przecież wyglądały jej oczy, kiedy na niego patrzyła. Głaskał gałązki brzozy płaczącej bo przypominały mu jej włosy i wspominał jak kręciła palcem loczka uśmiechając się przy tym zalotnie. Ale nade wszystko było mu żal utraconego czasu w ich samotni pod kopułami paproci, jak szeptał jej na uszko:

 

ty

alabastrowa w cieniu

lampy

co oświetla mimowolne

półszepty

i gracje wędrujących

rąk

gdy czule dotykają

i przyzywają

szeptane westchnienia

zdejmij ze mnie

przestraszone zaszłości

dnia

ocal skamieniały raj

gorących źródeł

życia

patrzysz oczami tysiąca

lśniących jezior

w tajemnicę uniesienia

fascynująca

spełniona

zacichła

moja

Wena

 

Rżał wtedy boleśnie, aż wszystkie odgłosy nocy milkły, nawet żaby zwykle rozrechotane zaczynały łkać bezdźwięcznie. Wreszcie ta ogólna żałość była już nie do wytrzymania nawet dla niego samego i postanowił naprawdę wziąć się za zapominanie. Na początek wymyślił by ją sobie obrzydzić, może ta metoda była nie za specjalnie trafna ale jak tak w siebie wpierał, że Wena to brzydactwo, wymalowana jak graffiti, zarozumiała egoistka, kapryśnica ciągle niezadowolona, że miała go za nic, nieposłuszna, spryciara, intrygantka, to tak jakby robiło mu się lżej i zaczynał, o dziwo, troszkę w to wierzyć.

 

Tymczasem Wena:

poranek

przyniósł jej miętowy powiew

słońca

zmieszał się z zapachem

kawy

słońce przenikało się przez

koronkę pergoli

na której podnosił ramiona uroczy

clematis

jego kwiaty pachniały słodkim

migdałem

przez podświetlony jedwabny

muślin

widać było to co powinno być

zakryte przed okiem

wróbli

nagle wpadł na powitanie

zefirek

zalotnie zawirował w złocistych

lokach

zajrzał pod koszulkę

muskając pozłoconą

karnację

i zmieszany widokiem

pomknął przedzierając się

przez hortensje

przeciągnęła się rozkosznie

wspominając bliskość

minionej bezsenności

i chowając pod rzęsami

zielone oczy 

uśmiechnęła się tajemniczo

Wena

bogini lata

 

Minęło trochę czasu a Wena w dalszym ciągu wylegiwała się na wskazówce zegara, pióro osunęło się w piórnik ze zmęczenia, papier pobladł z nadmiaru emocji, atrament dostał czkawki i rozchorował się na kleksy. Eutedemis już dorosła i poszła sobie w świat zostawiając znudzoną Wenę na pastwę trwania. Zrobiło się jakoś pusto, nudno, beznamiętnie i zupełnie nieciekawie. Nagle Wena otworzyła oczy i usiadła tak gwałtownie, aż przestraszyła kukułkę, która akurat miała zamiar wykukać godzinę ale ze strachu głos jej zamarł. Co ja tu właściwie robię? – pomyślała i przeciągnęła się, aż zabrzęczały bransoletki na jej nogach. Potem tanecznym krokiem podeszła do drzwi i już jej nie było. Mijały obojętne dni, rozwleczone na nie wiadomo czym, nawet kukułka przestała się odzywać, tylko okno coraz bardziej ciemniało jakby starało się zasłonić tę beznadziejną wegetację. W końcu całkiem zasłoniło czarowne za nim kolorowe krajobrazy natchnień.

Lecz wiadomo, wszystko cokolwiek ma początek ma też i swój koniec toteż, kiedy nikt już się niczego nie spodziewał, nagle rozjaśniła wszystko tęcza od krańca do krańca i już wiadomo było, że stało się coś nadzwyczajnego, nieprawdopodobnego, wyjątkowego. Przez czas przeszedł dreszcz emocji bo oto wiatr przywiał nowinę, że narodziła się nowa miłość. No i zaczęło się dopytywanie, kto, z kim, gdzie, kiedy, jak? I wtedy dotarła ta osobliwa wiadomość…

 

PS. Jak ta zołza Wena wróci, to napiszę dalszy ciąg. 


emka

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Niedziela
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola

REKLAMA

REKLAMA