REKLAMA

Blogi - Blog Ani

Czemu chorujemy na jęczmień i w jaki sposób go wyleczć?
Ania

2017-04-11 11:19:26Jęczmień to popularnie występująca choroba narządu wzroku. Wymaga on odpowiedniego podstępowania oraz leczenia, gdyż bywa bolesny, jako, że jest to tak zwany ropień. Jakie są powody wystąpienia tego problemu i jak trzeba go leczyć?

Co powoduje powstanie jęczmienia?

Przyczyn może być bardzo dużo, do kluczowych z nich kwalifikuje się jednak niewłaściwa higiena oczu. Jeżeli ktoś często dotyka oczu czy też pociera je brudnymi rękami, w takiej sytuacji wystąpienie jęczmienia jest ogromnie potencjalne. Choroba może wykształcić się również wskutek nieodpowiedniego demakijażu oczu. Oczy warto zmywać nie jedynie odpowiednimi, przeznaczonymi w tym celu środkami, ale także w delikatny sposób, tak żeby nie podrażnić oczu. Doskonale sprawdzają się delikatne płyny do demakijażu i dodatkowo olejki, które perfekcyjnie potrafią poradzić sobie nawet z niesamowicie mocnym makijażem. Jęczmień na oku może wytworzyć się także wskutek zanieczyszczonego środowiska, przykładowo jeśli oczy mają częsty kontakt z niebezpiecznymi środkami chemicznymi, innymi słowy zwłaszcza z oparami.

W jaki sposób leczyć schorzenie?

Znajdziemy kilka technik na poradzenie sobie z chorobą. Najbardziej odpowiednim wyborem będzie pójście do lekarza okulisty, który obejrzy oko i zaordynuje jak najlepsze leczenie. Zazwyczaj osobie chorej zalecane są specjalne maści oraz krople do oczu. Ponadto, jęczmień na oku można spróbować wyleczyć domowymi sposobami. W tym celu należy stosować odpowiednie okłady, wystarczy zaparzyć rumianek czy świetlik, nanieść go na wacik i przykładać do oka. Najważniejsze jest jednak to, żeby nie wyciskać jęczmienia, dlatego że może to doprowadzić do powikłań. Jęczmień samodzielnie się zasuszy, warto jednak dać na to czas. W pewnych przypadkach samodzielne leczenie jęczmienia nie zapewnia rezultatów, w takiej sytuacji potrzebne jest pójście do okulisty. Może nawet się okazać, że konieczne będzie jego nacięcie. Jeśli problem pojawia się nierzadko i ma tendencję do powracania, bez wizyty u okulisty się nie obejdzie, gdyż konieczne będzie zastosowanie dobrych leków, które na ogół przepisywane są przez lekarza na receptę.


Ania

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

REKLAMA