REKLAMA

Blogi - Blog Ani

Jak właściwie wyłonić właściwą bramę wjazdową? Na co szczególnie ukierunkować swoją uwagę?
Ania

2017-07-10 20:19:03

Bramę wjazdową warto wybrać na samym początku planowania wjazdu na teren domu. Pozwoli to uniknąć niespodzianek oraz wskaże adekwatny plan wypatrywań spełniającej warunki furtki. Jednakże wybór najbardziej odpowiadającej bramy nie zawsze jest łatwy. Najważniejszym warunkiem wyboru furtki jest jej pewność w użytkowaniu także wygodny wjazd na działkę.
Utrzymanie wygodnego wjazdu na posesję?
Szerokość bramy wjazdowej według zasad nie może być mniejsza niż 2,4m. Można ułatwić każdorazowy wyjazd z posesji wybierając przestrzenną bramę. Trzeba pamiętać, aby wyjazd nie wymuszał zagrożenia dla ruchu.
Wygodny wjazd na teren domu zależy od szerokości drogi po której jeżdzą samochody. Najistotniejsza jest długość pomiędzy krawędzią drogi, a bramą wjazdową. Najlepiej jeśli odstęp ulicy będzie taki sam jak promień skrętu lub dłuższy. Wówczas  pojazd będzie miał zapas z każdej strony.Jeśli odstęp jest mniejszy warto zarezerwować szerszą bramę nawet do 4 m.
Dobór korzystnej furtki do rodzaju  i zarysu terenu
Brama wjazdowa powinna  współgrać z kształtem domu, ogrodzenia i działki. Najprościej wyznaczyć odpowiednią bramę w przypadku  rozległych działek. Niekiedy mamy do czynienia z działką, która jest głęboka ale wąska. W ten czas zaleca się wstawienie bramy skrzydłowej. Powstaje się ona z jednego albo dwóch skrzydeł przymocowanych na fundamencie. Najkorzystniej jak słupki są trwałe : metalowe, murowane, betonowe. W słupki wbija się zawiasy i wsadza skrzydło. Waga skrzydła może przysparzać problemów przy rozchylaniu bramy. Furtki jednoskrzydłowe mają wielkość aż do 3m.  Zaś dwuskrzydłowe osiągają szerokość jednego skrzydła blisko 3m. Bramy te komplementarnie mają rygiel blokujący, czuwający przed niechcianym rozchyleniem się skrzydeł. Zawierają oprócz tego ogranicznik metalowy osadzony w posadzce od strony drogi, który blokuję otwarcie się bramy na zewnątrz działki. Furtka rozwieralna umożliwia wystąpienie ewentualności dosunięcia jej do linii ogrodzenia działki.
Sposób zamocowania furtki wjazdowej na szeroką  i płytką posesję
Bramy na posesjach ciasnych w pewnych miejscach sprawiają, że pojawia się problem. Przechodzenie pomiędzy wjazdem, a garażem powinno być łatwe. Dlatego też, rekomenduje się montowanie furtek przesuwanych. Zazwyczaj składają się z jednego części jakim jest skrzydło. Przesuwa się ono wzdłuż siatki. Atutem takiej bramy jest to, że nie  zaprząta miejsca na podjeździe. Zawsze zakładana brama jest za dosłanymi przez producenta słupkami na zewnątrz parkanu. Pierwszy słupek jest odpowiedzialny za ruch skrzydła furtki. Kolejny dba, aby skrzydło nie wyszło z prowadnicy. Bramy przesuwane mogą mieć rozpiętość nawet do 20m. Obligatoryjnie należy zobaczyć czy na fragmencie parkanu nie tkwi blokada. odcinek powinnien być wystarczający, aby przy rozchylaniu posiadał miejsce na całe skrzydło. Warto pamiętać, aby brama przesuwana po przemieszczeniu nie zakryła furtki. Bramy przesuwane grupują się na: samonośne i szynowe. Szynowa polecana jest przy wąskich działkach. Wówczas skrzydło porusza się po szynie na rolkach. Problemem mogą być zanieszczyszczenia wskakujące w środek szyny. Samonośne bramy są droższe od szynowych, w zamian za to ich konstrukcja sprawia, że mniej razy zawodzą. Taka brama unosi się nad powierzchnią posadzki i nie groźne są dla niej pojawiające się odpady.


Ania

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Niedziela
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii

REKLAMA

REKLAMA