REKLAMA

Blogi - blog marka

Przy drzwiach jest komornik - co mam zrobić?
Kulik86

Przed moim domem znajduje się agencja egzekucyjna / komornik - co mam zrobić?

2018-10-18 14:40:27

 Zamknij drzwi i nie wpuść ich do środka. Porozmawiaj z nimi przez skrzynkę na listy. Nie mogą zabrać twoich rzeczy, jeśli nie mogą dostać się do środka.
    Nie jest za późno na pomoc w spłacie długów. Zadzwoń teraz do WPR na numer 0800 328 0006. Jeśli jesteś już klientem CAP, zadzwoń do swojego zespołu ds. Pomocy społecznej pod numerem 01274 761 999.
    Zapoznaj się z następującymi często zadawanymi pytaniami, aby jasno określić swoje prawa.

Co to jest agent wykonawczy?

"Agent ds. Egzekwowania przepisów" to nowa oficjalna nazwa komornika, kogoś, kto zbiera pieniądze w imieniu wierzyciela, przejmując kontrolę nad (lub "przejmując") towary w celu pokrycia długu, organizując plan płatności i / lub egzekwując płatność.

Czy powinienem ich wpuścić?

Nie, zamknij drzwi i okna. W większości przypadków (w tym zaległości z tytułu podatku lokalnego) agenci egzekucyjni mogą wprowadzić nieruchomość tylko "w sposób pokojowy" lub jeśli wyrazili na to zgodę - co oznacza, że ​​jeśli drzwi są odblokowane, mają pełne prawo wejść i przejąć kontrolę nad swoim dobytek.

Jeśli przy drzwiach znajduje się agent ds. Egzekwowania prawa, a jeszcze nie weszli do nieruchomości, porozmawiaj z nimi przez skrzynkę na listy. Nie mogą zabrać twoich rzeczy, jeśli ich nie wpuścisz. Jednak wszelkie przedmioty poza domem są nadal uczciwą grą, więc mogliby wykorzystać takie rzeczy jak samochody, rowery i sprzęt ogrodowy, jeśli są na widoku.

A co, jeśli grożą zadzwonieniem na policję i aresztowaniem mnie za to, że ich nie wpuszczono?

Staraj się nie wpadać w panikę; policja nie może cię aresztować za to, że nie zezwoliłeś agentowi egzekucyjnemu na nieruchomość, ani nie może pomóc agentowi w usunięciu przedmiotów.

Policja angażowałaby się tylko w utrzymanie pokoju, więc powinieneś zadzwonić do nich (tak jak agent), jeśli się boisz lub czujesz, że istnieje zagrożenie przemocą.

Co jeśli próbują się włamać?

Tylko w niewielkiej liczbie przypadków agent odpowiedzialny za egzekwowanie prawa może zgodnie z prawem użyć "rozsądnej" siły, aby wejść do swojej nieruchomości - obejmują one długi za grzywny w sądach karnych oraz w przypadku pobrania długu biznesowego w określonych okolicznościach. Nawet jeśli agent egzekwujący prawo może wymusić wjazd, może być niechętny, aby to zrobić i wolałby za jego zgodą.

Jeśli nie masz pewności, natychmiast zadzwoń do swojego zespołu ds. Pomocy społecznej pod numerem 01274 761 999. Jeśli uważasz, że istnieje zagrożenie przemocą, zadzwoń na policję.

Nie zauważyłem, że przyjdą - czy to dozwolone?

Ustawa stanowi, że musisz mieć co najmniej siedmiodniowe powiadomienie, że agent ds. Egzekwowania prawa zamierza odwiedzić Twoją nieruchomość (niedziele, święta, Wielki Piątek i Boże Narodzenie się nie liczą). Zazwyczaj otrzymasz powiadomienie na piśmie, a ogłoszenie zostanie oznaczone jako "zawiadomienie o wykonaniu". Wyszczególni on, kto jest agentem egzekucyjnym, dla kogo zbiera dług i kwotę, którą jesteś winien.

Jeśli więc masz jakieś nieotwarte litery, musisz się naprawdę dobrze przyjrzeć, aby zobaczyć, czy wysłano Ci to powiadomienie. Jeśli rzeczywiście nie otrzymałeś powiadomienia, agenci będą musieli wrócić później.

Istnieją jednak wyjątki od tej reguły, których musisz być świadomy. Na przykład, gdy tylko otrzymasz powiadomienie o egzekucji, twoje rzeczy będą zwane "związanymi" i nie będziesz mógł się ich pozbyć - jeśli sąd uzna, że ​​istnieje znaczna szansa, że ​​możesz usunąć lub zutylizować przedmioty ze swojej nieruchomości, aby powstrzymać ich przyjmowanie przez agenta egzekucyjnego, mogą wydać polecenie, które pozwoli na skrócenie okresu wypowiedzenia. Zasady różnią się także dla urzędników odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa z sądu najwyższego sądu i sądów pokoju - jeśli otrzymasz dokumenty od któregokolwiek z nich, zadzwoń do swojego zespołu ds. Pomocy społecznej pod numer 01274 761 999.

Zrobili wejście do mojego domu - co teraz?

Po wejściu komornika do Twojej nieruchomości, mogą one przejąć kontrolę nad przedmiotami (aby pokryć do wysokości długu, który jesteś winien, oraz opłaty agenta egzekucyjnego). Najczęstszym sposobem, w jaki to zrobią, jest zawarcie umowy Controlled Goods Agreement (CGA), listy zajętych towarów, które zarówno ty, jak i agent musicie podpisać i opatrzyć datą.

Po wdrożeniu CGA, agent powróci w późniejszym terminie, by odebrać towar i sprzedać go, by pokryć dług, jeśli w międzyczasie nie został on w pełni rozliczony.

Po podpisaniu umowy CGA zgadzasz się nie usuwać, nie likwidować ani nie uszkadzać wymienionych przedmiotów, zanim dług nie zostanie spłacony w całości lub zostaną one odebrane przez agenta - w tym celu jest przestępstwem.

Przed podpisaniem upewnij się, że CGA wyraźnie pokazuje wszystkie zajęte przedmioty i szczegóły warunków planu spłat uzgodnionego z agentem. Istnieją pewne zasady dotyczące tego, jakich agentów wymuszania nie można wykorzystać, więc upewnij się, że CGA nie zawiera:

Zobacz również: http://masalski.com.pl/pozycjonowanie-stron/


Kulik86

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

REKLAMA