REKLAMA

Blogi - blog marka

Czego komornicy nie mogą wziąć?
Kulik86

Zwolnione towary i wszystko, co nie należy do dłużnika. Przedmioty niezbędne w pracy, wykształceniu lub biznesie do maksymalnej kwoty 1350 GBP łącznej wartości. Przedmioty niezbędne do podstawowych potrzeb dłużnika i jego rodziny, takie jak krzesło, łóżko, pościel, sprzęt do prania i gotowania, przedmioty nieruchome, ogrzewanie, telefon. Oto ostateczna lista towarów zwolnionych z podatku określonych przez prawo oraz sposób składania do sądu wniosku o zwrot zwolnionych towarów od komorników sądowych.

2018-10-18 14:56:28

Czy komornicy mogą odebrać towar pod twoją nieobecność?
Tak. Pod warunkiem, że dłużnik otrzymał zawiadomienie o egzekwowaniu. Komornicy nie mogą się włamać i wejść za pomocą ślusarza do własności krajowej, chyba że pieniądze są należne HMRC. Oto, jak zabezpieczyć swój dom przed komornikami.

Czy urzędnik sądowy może wejść do mojego domu?
Tak, pod warunkiem, że nie użyje siły lub nie przyłoży siły do ​​drzwi lub osoby. Komornicy mogą wejść do odblokowanych drzwi. Komornicy nie mogą wejść do zamkniętych drzwi. Komornicy mogą wejść do drzwi za pomocą klucza w zamku, przekręcając klucz. Komornicy nie mogą wejść do zamkniętych drzwi, jeśli znajdą klucz pod matą.

Czy komornik może zabrać moje rzeczy za kogoś innego?
Nie. Prawo mówi, że urzędnik sądowy może przyjmować tylko towary należące do dłużnika. Właściciel podjętych towarów może zgłosić roszczenie wzajemne.

Czy komornicy mogą wziąć mój samochód, jeśli nie na moje nazwisko?
Tak. Właściciel pojazdu zarejestrowany nie jest właścicielem. Komornicy mogą zabrać tylko towary dłużnika. Obecnie DVLA nie rejestruje nazwy właściciela pojazdu, a jedynie nazwisko osoby odpowiedzialnej za jego użytkowanie na drodze. W przeciwieństwie do Europy i Stanów Zjednoczonych pojazdy w Wielkiej Brytanii nie mają "dokumentu tytułowego". Właściciel pobranego samochodu może zgłosić żądanie interpleader.

Czy komornik mogą zabrać mój samochód, jeśli jest on w kasie lub kupnie na raty lub PCP?
Nie. Najemca nie jest właścicielem samochodu, dopóki nie zostanie dokonana ostatnia płatność. Komornicy mogą przyjmować towary należące do dłużnika. Jeśli twój samochód finansowy zostanie zablokowany przez komorników, możesz złożyć wniosek do sądu o wydanie nakazu sądowego.

O której godzinie przychodzą komornicy do twojego domu?
Prawo mówi, że urzędnicy sądowi mogą przejąć kontrolę nad towarami dłużników w godzinach od 6:00 do 21:00 w każdy dzień tygodnia, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Przepisy dotyczące egzekwowania przepisów przewidują, że komornicy będą musieli wystąpić do sądu o zezwolenie na podjęcie działań egzekucyjnych poza tymi godzinami, jeżeli mogą wykazać dobry powód, ale rzadko jest to egzersja.

Ile zarobią komornicy?
90 funtów za każdy przypadek osiągają "pełną zapłatę" (lub "PIF" przy wypowiedzeniu przez komornika) w oparciu o ustawowe opłaty w wysokości £ 310 za odzyskanie długów w ruchu, podatek lokalny i kary sądowe. Oficjalne rejestry pokazują, że mniej niż 30% spraw skierowanych do komorników skutkuje MTP. Sądowe grzywny i długi z tytułu długów drogowych obsługują około 60 spraw miesięcznie w dobrym miesiącu, więc jeśli uda mu się uzyskać PIF w przypadku 30% z nich, składając 90 funtów na jedną sprawę, zarabia 1620 funtów przed opodatkowaniem miesięcznie. Jest to optymistyczny miesiąc ze względu na liczbę spraw, które otrzymuje komornik i musi osiągnąć 30% wskaźnik sukcesu. Komornik podatkowy zarabia znacznie mniej, bliżej 1200 £ miesięcznie. Komornik pracujący w Wysokim Trybunale będzie miał mniej spraw rozłożonych na całą Anglię i Walię, co daje wysokie koszty podróży, ale przynosi wyższe dochody na jeden przypadek ze względu na strukturę opłat, ale ryzyko komercyjne jest astronomiczne. Z trzydziestu zakończonych pomyślnie spraw, komornik potrzebuje tylko jednego przypadku, aby "legalnie", a on może stracić wszystkie dochody z powodu wysokich kosztów postępowania sądowego i jego prawnych kosztów obrony. Oskarżenie o zwrot grzywny to najniższa klasa dłużnika, z którym spotka się komornik, są to handlarze narkotyków, agresywni lub więzieni. Wysokie sądy sądowe są najłatwiejszymi dłużnikami, ponieważ są klasą średnią i zazwyczaj nie są agresywne i są w stanie zapłacić, ale pisma mają najwyższe ryzyko związane z postępowaniem sądowym ze wszystkich strumieni zadłużenia.


Kulik86

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Niedziela
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii

REKLAMA

REKLAMA