REKLAMA

Blogi - Mirosław Fabiszewski

Mirosław Fabiszewski
mirek

Coś tam o tym i o tamtym.

Udostępnij: Liczba postów: 7

REKLAMA

Wpisy
Marki 2020 – Marzenia, czy wizja, która może się spełnić.

Pamiętam, pamiętamy Marki z lat sześćdziesiątych i późniejszych. Widzimy, jak bardzo zmieniło się Nasze miasto. Są miejsca, gdzie widać ten rozwój i rejony, gdzie rozwój miasta to nadal „powolne dreptanie”. Pamiętamy nasze miasto z tamtych  lat, bo to jest w naszej pamięci, filmach, zdjęciach. Ale tworzymy często w naszych myślach projekty zmian, jakie pragniemy lub chcemy, żeby zaszły w przyszłoś...

Czytaj
Wybory samorządowe bezpartyjne. Koniec z głosowaniem na partie polityczne.

Do czego potrzebne są partie polityczne w samorządach lokalnych? - żeby sterować naszym miastem i trzymać samorząd na smyczy. Trzeba skończyć z głosowaniem na partie, te jawne i te ukryte pod jakąś nazwą. Już dawno te poglądy są lansowane i udowodnione że warto. Samorządy bezpartyjne dają pewność że miasto będzie szybciej się rozwijać, nie będzie głosowań politycznych, sterowania i ulegania wpływo...

Czytaj
Już czas na zmiany. Marki to Nasz Dom, zadbajmy o godny rozwój Naszego Miasta.

Mieszkam w Markach od urodzenia i wiem, że Marki to piękne miasto, które może być jeszcze piękniejsze, bardziej takie jakim chcemy żeby było. Marki to miasto, które pod względem rozwoju mieszkalnego rozwija się bardzo szybko. Dociągnęliśmy do cywilizacji pod względem wodociągów i kanalizacji i chwała za to. Ale jest jeszcze rozwój tego, co też jest bardzo ważne dla mieszkańców,

Czytaj
Niepełnosprawność to niekoniecznie wyrok, to może być tylko Inny styl życia.

Wszyscy żyjemy swoim życiem- niektórzy życiem wydaje się, że bardzo spokojnym, inni prowadzą intensywny tryb życia, często pełen ryzyka wypadku. Nigdy nie wiemy co przytrafi się nam jutro, obojętnie czy z naszej winy, czy ktoś zawini. Wypadek, czy nagła choroba przewlekła, szybko postępująca, sprawia często, że załamujemy się, wpadamy w depresję.

Czytaj
Najciekawsze drogi rowerowe leśne Marek i okolic.

Mieszkam w Markach od urodzenia i widzę jak bardzo zmieniło się nasze miasto. Kiedyś a mam na myśli, lat temu ok. 40, w Markach było dużo cegielni, co powodowało że było u nas w mieście dużo stawów po gliniankach, dużo było łąk, pustych placów, dróg na skróty, i małych zagajniczków leśnych. Przybyło przez lata nam domów, i o to chodzi, miasto musi się rozwijać. Ale za to ubyło dużo i nadal ubywa n...

Czytaj
Lasy dookoła Marek-niedoceniony skarb turystyki rowerowo-spacerowej Marek.

Jesteśmy szczęściarzami, bo mieszkamy w mieście otoczonym  pięknymi lasami z ciekawą roślinnością, blisko do Jeziora Zegrzyńskiego są grzyby, jagody, dzikie jeżyny, jest co zbierać w lesie, który jest świetnym miejscem na odpoczynek dla mieszkańców Marek.  

Czytaj
„Jak było i co się zmieniło się w Markach, z perspektywy osoby na wózku, co potrzeba i co chciałbym

Mieszkam w Markach od urodzenia. Widzę, jak bardzo zmieniło się nasze miasto. Kiedy byłem jeszcze zdrowym chłopakiem, znałem w tym mieście prawie każdy kąt. Wtedy było inaczej, nie było tylu dróg asfaltowych, wiele wolnych terenów, dużo stawów po gliniankach, mało samochodów, mało zagrożeń, dzieci same chodziły do szkoły. Jak na tamte czasy i tamto myślenie, a mam na myśli wówczas panujący ustrój,...

Czytaj

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

REKLAMA