REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Miasto Marki współpracuje z polską szkołą średnią na Litwie (wideo)

Nauka

Od soboty w Markach gościmy nauczycieli i uczniów z polskiej Szkoły średniej im. Władysława Syrokomli w Wilnie, którzy mieszkają w mareckich rodzinach. W Urzędzie Miasta Marki odbyło się spotkanie burmistrza Jacka Orycha z gośćmi z Wilna, podczas którego podpisany został list intencyjny o współpracy pomiędzy miastem Marki, a polską szkołą średnią w Wilnie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Miasto Marki przygotowało bogaty program pobytu dla uczniów i nauczycieli, obejmujący m.in. wizytę w Pałacu Prezydenckim, zwiedzanie Łazienek Królewskich, Centrum Nauki Kopernik, czy lekcję historii w Parku Kulturowym Bitwy Warszawskiej w Ossowie.

Wczoraj w Urzędzie Miasta Marki odbyło się spotkanie burmistrza Jacka Orycha z gośćmi z Wilna, podczas którego podpisano list intencyjny o współpracy w dziedzinie oświaty i kultury pomiędzy miastem Marki, a polską Szkołą Średnią im. Władysława Syrokomli w Wilnie. Zobacz wideoreportaż z tego wydarzenia:

Szkoła Średnia im. Władysława Syrokomli w Wilnie to placówka z ponad 60-letnią tradycją. Program nauczania realizowany jest zarówno w języku litewskim, jak i języku polskim. Przy szkole działa jeden z najbardziej utytułowanych młodzieżowych zespołów pieśni i tańca w Europie – „Wilenka”. Szkoła w 2013 roku otrzymała nominację do nagrody Strażnik Dziedzictwa Narodowego przyznawanej przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA